Pod koniec lutego w jednym z wywiadów panowie z Rockstara twierdzili, że przejście czwartej odsłony Grand Theft Auto ma zająć graczowi około 100 godzin. To całkiem sporo. Tyle czasu mieliśmy spędzić w Liberty City nie spiesząc się i wykonując poboczne misje. Wczoraj Jeronimo Barrera z Rockstara wyjawił dziennikarzom, że zatrudnionym testerom gry przejście całego Grand Theft Auto IV zajęło 2 tygodnie grania przez 4 godziny dziennie. Daje to zacne 56 godzin grania non-stop. Wynik imponujący, ale daleko mu do tak opiewanej wcześniej w mediach setki. W przygody Niko Bellica zagramy już 29 kwietnia. Wtedy przekonamy się na własnej skórze ile zajmie nam przejście tego najbardziej oczekiwanego tytułu ostatnich miesięcy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

38 KOMENTARZE

 1. To jak szybko przejdziemy IV zależy też od poziomu trudności. Jeśli część misji będzie na tyle trudna, aby konieczne było powtórzenie ich raz czy dwa to wówczas możemy jednak dobić do tej magicznej stówki ;p

 2. Tak jak barwik prawi, 56 godzin to i tak dużo, nowe gry mają dużo mniej do zaoferowania. Zawsze pozostaje nam magiczny ON-LINE.

  • Zawsze pozostaje nam magiczny ON-LINE.

   Który też zapowiada się na lekką rewolucję w świecie gier multiplayerowych – szczególnie tych na konsole. Jakoś mnie nie zasmuciła informacja o skróceniu GTAIV, tym bardziej, że San Andreas nigdy nie mogłem skończyć – zawsze zaczynał mi się nudzić w trzecim mieście. Poprzednia część GTA była po prostu za. . . długa :).

 3. IMO te obliczenie są błędne 🙂 Jakoś nie che mi się wierzyć że testerzy pracowali również w soboty i niedziele, więc po odjęciu sobót i niedziel pozostaje równe 40 godzin.

 4. 56 na przejście „scenariusza”. Przejścia przez fabułę. Wykonywaniu każdej kolejnej misji bez przerwy. A ile ja czasu spędzę na zabijaniu starszych panien, odpicowywaniu bryk i kupowaniu ciuchów???!!! Jednym słowem na wszystkim oprocz pchaniu watku do przodu. Dla mnie to będzie trudne zmieścić się w 100 godzinach! ;p

  • oby to nie było nudne 56 godzin, bo wtedy czas sie dluzy

   W przypadku GTA jest to nie możliwe :))

   Haha tak jakby PSX extreme było jakąś wyrocznią:)

   Ej, ale nie sądzisz że to właśnie oni są częściej na targach od nas wszystkich ?Zobaczymy.

 5. tak jak to albert powiedzial 100 zaliczy ten co pozabija staruszkixD. a dochodzi jeszcze bogaty tryb multi. . . hoho, ale bedzie rzeź. ciekaw jeszcze jestem tylko czy zmiesci sie to jeszcze na dvd9 czy jednak juz BD.

 6. Ale chyba opcji zmieniania ciuchów i niektórych tym podobnych z San Andreas ma nie być. . . No to czeka mnie miesiąc grania, bo po 4h dziennie siedzieć przed konsolą nie będę. Ach, ten brak czasu ;).

 7. Coś sądzę że jeśli chodzi o nośnik na którym ma gra się znajdowac, będzie umieszczona na kilku DVD9. Bo na jednej wszystkiego upchnąc nie zdołają.

  • W grach z free roamingiem parę płyt DVD to zły pomysł. Musi wyjść na jednej.

   No wiesz, zależy od tego ile gra będzie zajmowac BD. Bo jeśli miała by wyjśc na jednej płycie dvd, to na bank będą jakieś cięcia. Wersja PS3 jest największym priorytetem dla Rockstar.

   • No wiesz, zależy od tego ile gra będzie zajmowac BD. Bo jeśli miała by wyjśc na jednej płycie dvd, to na bank będą jakieś cięcia. Wersja PS3 jest największym priorytetem dla Rockstar.

    Udowodnili to „obiecując” Microsoftowi późniejsze wsparcie GTAIV poprzez udostępnianie Down Content. O żadnych cięciach też nie ma mowy – gra wychodzi na 1xDVD. Tak ogólnie – Gry nadal mieszczą się na płytach DVD jeżeli te same dane nie są kilkukrotnie upychane i nie dodaje się do tego filmików HD. Bez paniki ^_^.

 8. Tak, tak, dalej wciskajcie sami sobie kit o tym, ze wersja na X0 bedzie miala jakies ciecia, bo miesci sie na jednej plytce DVD9. Nie bedzie zadnych ciec, a jedyna rzecz, jakiej na bazowym DVD z gra braknie, to downloadable content, ktory i tak jest ekskluzywny dla konsoli Microsoftu, wiec i na Blu-Rayu go nie znajdziecie. . .

  Wersja PS3 jest największym priorytetem dla Rockstar.

  A skad te bzdure wziales, to nie mam zielonego pojecia. I chyba nie chce miec 😉

  • A skad te bzdure wziales, to nie mam zielonego pojecia. I chyba nie chce miec 😉

   Nie gadaj, siedzię w temacie i się tym interesuję. Poza tym nie jest to żadną bzdurą. Redakcja PSX Extreme chyba ma większe pojęcie o tym od Ciebie, nie uważasz?

 9. no wlasnie tak jak powiedzial kolega u gory wiecej dodatkow dostanie xbox. i jak tu jako posiadacz ps3 nie czuc sie ze tak powiem „wydymanym”.

 10. . . . sobie 🙂

  Nie gadaj, siedzię w temacie i się tym interesuję.

  Och, moj Ty guru. To zupelnie inaczej, niz reszta uzytkownikow Valhalli, ktora – wybaczcie bezposredniosc – leje na te wszystkie „gópie” gry komputerowe cieplym moczem.

  Redakcja PSX Extreme chyba ma większe pojęcie o tym od Ciebie, nie uważasz?

  Nie specjalnie. Nie sadze, by polskie pisemka o grach staly na jakims specjalnie wysokim poziomie.

  • Och, moj Ty guru. To zupelnie inaczej, niz reszta uzytkownikow Valhalli, ktora – wybaczcie bezposredniosc – leje na te wszystkie „gópie” gry komputerowe cieplym moczem.

   Tego wcale nie powiedziałem. Mówisz w tym momecie za siebie.

   Nie specjalnie. Nie sadze, by polskie pisemka o grach staly na jakims specjalnie wysokim poziomie.

   Oj, mylisz się.

   Siergiej -> powiem Ci, że niektóre polskie pisma stoją na wysokim poziomie. W zasadzie to wiem, że jest to napewno CDA. Dziennikarze z tej gazety jako jedyni w Polsce są zapraszani na oficjalne spotkania tylko dla prasy z twórcami, pomysłodawcami, producentami itd. najlepszych światowych produkcji. Są to oczywiście ekskluzywne spotkania dla „wybranych”. Poza tym- moim zdaniem- charakteryzują się profesjonalizmem w podejściu do pracy. Sorry za kryptoreklamę ;pOczywiscie nie podważam tego, że PSX Extreme nie jest dobrym czasopismem o grach. Zarzucam im subiektywizm. pozdrawiam 🙂

   Fakt, CDA to zdecydowanie najlepszy magazyn o grach PCtowych. Często przeglądam go u kolegi, aby dowiedziec się co nowego na pecetowym rynku. Może nie czytujesz Psx Extreme regularnie, dlatego możesz nie wiedziec że redakcja psxa też jest zapraszana na ekskluzywne pokazy. Ostatnio tak było z battlefieldem bad company. Co miesiąc coś nowego. Możesz uważac że PSX EXTREME jest subiektywne bo to jest twoje zdanie, ale tak nie jest. Bądź pozdrowiony! 🙂

   A ja miałem nadzieję, że wszyscy na wstępie oleją flamebait Choomika i nikt mu nawet nie odpowie na posta. . . . Cóż, lekkie rozczarowanie. . .

   Heh, cześc koperku :* Ludzie się zmieniają 😉

   • Tego wcale nie powiedziałem. Mówisz w tym momecie za siebie.

    A jak inaczej można to zinterpretować ? : „Nie gadaj, siedzię w temacie i się tym interesuję”

    Oj, mylisz się.

    Oj nie, to ty się mylisz, hmmm 🙂

    dlatego możesz nie wiedziec że redakcja psxa też jest zapraszana na ekskluzywne pokazy. Ostatnio tak było z battlefieldem bad company.

    Jeżeli zaprasza się kogoś na „ekskluzywne eventy” to tylko i wyłącznie po to, aby wywrzeć na nim presję, przez co dziennikarzowi jest później „głupio” napisać, że coś jest totalnie do bani, kiedy on został tak miło przyjęty, dali mu jeść, uśmiechali się i jeszcze wszystko było za free. Jeśli ktoś się wyłamuje, to potem się takich osób nie zaprasza. Tak samo działa chociażby branża filmowa i farmaceutyczna – poczytaj coś poza CDA 🙂

    Możesz uważac że PSX EXTREME jest subiektywne bo to jest twoje zdanie, ale tak nie jest.

    Daj już spokój z tym obiektywizmem i subiektywizmem rozumianym jako: „To co ja lubię (subiektywizm) jest obiektywne, a to czego nie – nieprofesjonalne i subiektywne.

 11. Siergiej -> powiem Ci, że niektóre polskie pisma stoją na wysokim poziomie. W zasadzie to wiem, że jest to napewno CDA. Dziennikarze z tej gazety jako jedyni w Polsce są zapraszani na oficjalne spotkania tylko dla prasy z twórcami, pomysłodawcami, producentami itd. najlepszych światowych produkcji. Są to oczywiście ekskluzywne spotkania dla „wybranych”. Poza tym- moim zdaniem- charakteryzują się profesjonalizmem w podejściu do pracy. Sorry za kryptoreklamę ;pOczywiscie nie podważam tego, że PSX Extreme nie jest dobrym czasopismem o grach. Zarzucam im subiektywizm. pozdrawiam 🙂

 12. A ja miałem nadzieję, że wszyscy na wstępie oleją flamebait Choomika i nikt mu nawet nie odpowie na posta. . . . Cóż, lekkie rozczarowanie. . .

 13. Ostatnio tak było z battlefieldem bad company.

  Na co komu ekskluzywny pokaz BF: Bad Company, skoro teraz trwa beta dpostepna dla zwyklych zjadaczy chleba? xDMoje zdanie na temat polskich gazeta o grach pewnie niektorzy znaja. CDA to IMO slabizna i strasznie mnie denerwuje ich styl. PSXE jest takim konsolowym CDA, a Neo mi nie przypadlo do gustu. EOT

  • Na co komu ekskluzywny pokaz BF: Bad Company, skoro teraz trwa beta dpostepna dla zwyklych zjadaczy chleba? xD

   To było ponad miesiąc temu. Nawet dwa, przecież magazyn najpierw trzeba złożyc zanim zostanie oddany do druku.

   Moje zdanie na temat polskich gazeta o grach pewnie niektorzy znaja. CDA to IMO slabizna i strasznie mnie denerwuje ich styl. PSXE jest takim konsolowym CDA, a Neo mi nie przypadlo do gustu. EOT

   Poniekąd się z Tobą zgadzam. Mimo iż krzywdzisz w ten sposób niektóre osoby.

   A jak inaczej można to zinterpretować ? : „Nie gadaj, siedzię w temacie i się tym interesuję”

   Ale w tym momencie nie powiedziałem niczego o użytkownikach z valhalli.

   Jeżeli zaprasza się kogoś na „ekskluzywne eventy” to tylko i wyłącznie po to, aby wywrzeć na nim presję, przez co dziennikarzowi jest później „głupio” napisać, że coś jest totalnie do bani, kiedy on został tak miło przyjęty, dali mu jeść, uśmiechali się i jeszcze wszystko było za free. Jeśli ktoś się wyłamuje, to potem się takich osób nie zaprasza. Tak samo działa chociażby branża filmowa i farmaceutyczna – poczytaj coś poza CDA 🙂

   I tu się mylisz. Podczas testów japońskiej wersji motorstorm w siedzibie Sony mocno pojechali po tytule. Uważasz że CDA jest Bibilą gracza, która nie daje się złapac w tą pułapkę?

   Daj już spokój z tym obiektywizmem i subiektywizmem rozumianym jako: „To co ja lubię (subiektywizm) jest obiektywne, a to czego nie – nieprofesjonalne i subiektywne.

   Każdy ma prawo do własnego zdania. A że ty tego nie pojmujesz, to już tylko i wyłącznie twój problem. Pozdrawiam.

 14. Wg mnie nie potrzebna jest ta sprzeczka co jest subiektywne a co nie i kto jakie gazety czyta 🙂 Temat chyba jest o GTA a nie o CDA 🙂 Panowie szkoda nerwów pokój Wam wszystkim 🙂 pozdrawiam

 15. Choomik – Masz coś do mnie? Pisz na priv. Takimi odzywkami (szczególnie publicznie) udowadniasz tylko, że się tak bardzo nie pomyliłem nawet mimo tego, że patrząc na twoje posty tu i w temacie o Viście mógłbym teraz przyznać, że ton ci się zmienił. To byłby dobry początek gdyby nie fakt, że zamiast powiedzieć mi spokojnie, że się mylę starasz się mnie sprowokować. Nie uda ci się to – to jest ostatni mój post w tej kwestii. A tak na marginesie to z dyskusją o gazetach i subie/obiektywności nie mam nic wspólnego, nie ja ją wywołałem i nie do niej się odnosiłem pisząc o flamebait – chodziło mi o zdanie „na bank będą jakieś cięcia. Wersja PS3 jest największym priorytetem dla Rockstar. ” 😉 To tak żeby była jasność 😉

 16. Obiektywność 😀 Największy sukces CDA. Wmówienie dzieciom, że obiektywność jest cnotą ;)Nie ma obiektywnej oceny ZAWSZE jest subiektywny osąd i opinia. Kto mówi inaczej łże jak pies w żywe oczy.

  • Nie ma obiektywnej oceny ZAWSZE jest subiektywny osąd i opinia. Kto mówi inaczej łże jak pies w żywe oczy.

   Ta ocena jest mocno nieobiektywna

 17. A dla mnie 100h to byloby za duzo. Lepiej, gdy podstawowe watki zajma mniej czasu a ewentualna „dogrywke” tym nienasoconym zapewniom dodatki. Tych z pewnoscia nie zabraknie (mysle, ze nie tylko na X-a)

  • Nie miałem siły przejść SanAndreas zobaczymy jak będzie z czwórką

   Fakt, końcówka gry była robiona chyba na siłę. Przynajmniej ja mam takie wrażenie. Zabrakło też moim zdaniem porządnego zakończenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here