Nintendo ogłosiło, że do 6-go marca bieżącego roku, do sklepów na całym świecie dostarczono już ponad 100 milionów konsol przenośnych DS. W zestawieniu tym liczone są wszystkie rodzaje Dual Screenów, łącznie z wydanym niedawno w Japonii DSi, którego premiera walnie przyczyniła się do osiągnięcia takiego wyniku już w tym momencie.

Gry na DS-a radzą sobie równie fenomenalnie co i cała konsola. Do grudnia aż 83 tytuły przekroczył granicę miliona sprzedanych egzemplarzy. To jednak jeszcze nic! Aż 7 pozycji znanych z Dual Screena zdołało przekroczyć magiczną granicę 10 milionów kopii zakupionych przez graczy.

Nintendo DS w Europie zadebiutował na początku 2005 roku. Później ukazał się DS Lite, odchudzona wersja pierwotnego Dual Screena, z kilkoma drobnymi usprawnieniami. Z kolei Nintendo DSi na Starym Kontynencie pojawi się 3-go kwietnia bieżącego roku. Konsolka będzie wyposażona w dwie kamerki oraz możliwość nagrywania i skromnej obróbki plików dźwiękowych.

Nintendo gratulujemy wspaniałego wyniku i życzymy zainteresowania się istnieniem takiego państwa trzeciego świata jak Polska.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWii drożeje
Następny artykułVancouver 2010 – premierowe fotki

1 KOMENTARZ

  1. pojawiły się już DSi w przedsprzedaży. . . cena przyprawia o zawrót głowy! 850 zeta bez jednego i to rzekomo na promocji. nintendo się ceni. . . jeśli nie przecenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here