Michael Pachter, analityk Wedbush Morgan chyba nie dostanie wakacyjnej premii. Kilka dni temu pisaliśmy o przewidywanych przez niego wynikach sprzedaży konsol za sierpnień na amerykańskim rynku. Pachter stwierdził, że ostatni miesiąc będzie zwycięski dla konsoli Sony. Dziś możemy zaprezentować oficjalne dane grupy badawczej NPD. Co się okazało? Ameryka nadal woli swojego „klocka”. Prawdą jednak jest, że Playstation 3 coraz bardziej atakuje pozycje konkurenta. Ciekawe jaki wpływ na wrześniową sprzedaż konsoli Microsoftu będzie miała ostatnia obniżka cen. Microsoft donosi, że „X” sprzedaje się ostatnio jak ciepłe bułeczki. Skupiliśmy się na walce między konsolami „next-gen”, ale prawdziwym królem jest oczywiście Nintendo Wii, które z ponad 450 tysiącami sprzedanych egzemplarzy może powiedzieć konkurencji, żeby zabrała swoje zabawki i poszła do kąta. Najchętniej wybieraną konsolą było oczywiście DS. Nie można nie zauważyć świetnych wyników PSP oraz bardzo przyzwoitych 144 tysięcy Playstation 2.

Poniżej pełne wyniki sprzedaży konsol w USA za miesiąc sierpień według danych analityków grupy badawczej NPD. W tysiącach sztuk.

Nintendo DS – 518,300
Wii – 453,000
PSP – 253,000
Xbox 360 – 195,200
PlayStation 3 – 185,400
PlayStation 2 – 144,100

[Głosów:0    Średnia:0/5]

9 KOMENTARZE

  1. osio, który raz na V jest „518,300 tys sztuk”? jeśli porzecinkiem oddzielasz liczby dziesiętne, to się setnych i tysiecznych zer nie pisze. . . Przecież to wyglada jakby się DSów sprzedało 518 milionów. . .

  2. osio, który raz na V jest „518,300 tys sztuk”? jeśli porzecinkiem oddzielasz liczby dziesiętne, to się setnych i tysiecznych zer nie pisze. . . Przecież to wyglada jakby się DSów sprzedało 518 milionów. . .

    W polsce (jak i wiekszości europy) przecinek jest używany do oddzielenia części dziesiętnej, tysięcznej itp. Tutaj jeszcze nie jest śmierdzące USA. . na całe szczęście. A jak ktoś nie potrafi tego zrozumieć, to niech wraca do McDonalda po kolejny zestaw.

  3. Za dużo minusów, za dużo negatywnej energii. Dlatego właśnie sam nie dam nikomu minusa, co by tego nie zwiększać. Zennnnnn. . . . ludzie, zennn. . . 😀 Czy tam inne Feng Shui :)A ja zadam pytanie z innej beczki, nad którym się głowie od jakiegoś czasu, właśnie dzięki Valhalli (zapewne dzięki Katmayowi – ech. . . . co za człowiek :). Co trzeba skończyć, żeby być analitykiem? A tam! Pójdę dalej! Co zrobić, żeby być analitykiem i żeby mi za to płacili? Albo pierdyknę z grubej rury. . . Co zrobić, żeby być analitykiem (lub jak ja to rozumiem, kolesiem od gadania głupot, na temat na który na dodatek nie ma się zielonego pojęcia), który czy trafi dobrze czy źle (choć generalnie ich ‚przepowiednie’ są błędne) to i tak dostanie za to hajs od jakiegoś barana?!Jeżeli ktoś mi da sensowną odpowiedź, to mam gdzieś to prawo, które będę studiował i idę na analityka (ale tak, żebym miał gwarantowany hajs) :PA tak nawiasem rzecz biorąc, to ja lubię te cośki z eMsi Donald’s. Raka nie dostane bo mało kiedy to jadam, ale lubię. A gdyby ktoś myślał że jestem otyły czy cosik, to nadmienię że ważę 62 kilo (no niestety muszę trzymać wagę na zawody TKD) i mam 180 cm, więc nie jest źle, nie? :D. Ale tak. . . . uprzedzę wasze pytanie – oglądałem „Super Size Me” 😀

  4. lipton przede wszytskim musisz się kierować na ekonomię. Wszelkie wyniki sprzedaży to różnego rodzaju metowy przewidywania, inaczej: prognozowania. Tyle jeśli chodzi o wykształcenie, co dalej? Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, pewnie zatrudniasz się w jakiejś firmie, gdzie pracują ludzie od analiz, prognozowania, czy może nawet sam zakładasz taką firmę, bo raczej wątpię, żeby był tylko jeden analityk na cały kraj :PPowracając do tematu: nie mam i nie kupię X360 ze względu na to, że poprostu mnie na tą chwilę nie stać na jakąkolwiek konsolę 🙂 Musiałem zakupić nowy komputer bo na nim pracuję, gram i się uczę, konsolę kupię jak już się porządniej dorobię, ale to jak już to PS3 dla MGS-a ;p

  5. x’a nie mam – prawie zdecydowałem się kupić ps3, ale ostatnio szperając w rupieciach natknąłem się na poczciwe monkey island 2 lechucks revenge i jakoś póki co zupełnie odechciało mi się ‚bawić’ w nextgeny, po prostu wydały mi się trywialne i w pewnym sensie dziecinne 🙂

  6. Posiadam Xklocka i jest wystarczający do tego aby zapewnić mi relax na wysokim poziomie!Ps3 posiadałem niestety się z nim rozstałem! Pzdr;)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here