Dwa lata temu reżyser pierwszej części filmowej adaptacji Silent Hill, Christophe Gans, wycofał się z kręcenia kontynuacji ze względu na zbyt dużą ilość innych projektów, którymi się zajmuje. Gdy dowiedział się o tym Roger Avary, scenarzysta SH, a wcześniej Wściekłych Psów oraz Pulp Fiction, również zrezygnował ze swojego udziału w drugiej części opowieści o miasteczku Silent Hill.

Pojawił się jednak cień nadziei na to, że były współpracownik Quentina Tarantino dalej jest zaangażowany w sequel filmowego Cichego Wzgórza. Wspomniał o tym pisarz Bret Easton Ellis, który ponoć niedawno był z Avarym na obiedzie. Ellis zapytany przez dziennikarza Dennisa Widmyera, czy słynny scenarzysta przeniesie jego powieść Glamorama na srebrny ekran, odpowiedział, że nie, bowiem jest zajęty właśnie Silent Hill 2.

Póki co jednak wciąż pozostaje to w sferze marzeń. Sam Roger Avary nic na ten temat nie powiedział – nawet na jego stronie internetowej nie pojawił się żaden komunikat w tej sprawie. Tak więc póki co, scenarzysta Wściekłych Psów i Pulp Fiction wciąż pozostaje poza tym projektem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

  1. Mam nadzieje, że ten film nie powstanie. Jak ma byc na podobnym poziomie jak jedynka? Ba! Jak scenażyści wezmą się za grową dwójke i będą chcieli zrobić z tego film? To będzie jedna wielka katastrofa. . .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here