Jeszcze nie ukończyliśmy wydanego wczoraj mikrododatku do Mass Effect 2, a już dowiadujemy się, że studio BioWare szykuje dla nas kolejną niespodziankę. Na oficjalnej stronie firmy pojawił się tajemniczy licznik odmierzający czas do jakiegoś wydarzenia. Naturalnie, w chwili obecnej nie mamy pojęcia co takiego szykują dla nas zdolni Kanadyjczycy. Możemy jednak pobawić się w „zgaduj zgadulę” i przedstawić swoje domysły. Jakiś czas temu plotkowaliśmy o nowej produkcji studia. Czy będzie nią Jade Empire 2? A może doczekamy się zapowiedzi rozszerzenia do Mass Effect 2? Wasze pomysły będą równie dobre co nasze. Spiszcie je więc pod treścią tej wiadomości. Za pięć dni dowiemy się co takiego przygotowało dla nas BioWare.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

11 KOMENTARZE

  1. To ja juz wolę kolejne darmowe (brawo Bioware jestem pod wrażeniem ilości darmowych dodatków) DLC do ME2 niż dwójkę Jade Empire. Mają „dwa światy” stworzone (ME i DA) i niech się ich trzymają a resztę olać.

  2. A to nie będzie żadna niespodzianka bo już wiadomo od jakiegos czasu, że EA wyda ME2 na PS3 z kilkumiesięcznym opóźnieniem.

  3. A to nie będzie żadna niespodzianka bo już wiadomo od jakiegos czasu, że EA wyda ME2 na PS3 z kilkumiesięcznym opóźnieniem.

    A skąd to wiadomo i czemu akurat ME2? W jedynkę posiadacze PS3 nie zagrają – przeca to by za bardzo sensu nie miało. Ja stawiam na całą trylogię na jednym krążku. Będzie późno, ale ludzie i tak to kupią. Przy okazji MS będzie zadowolony.

  4. Dlaczego nie miałoby sensu? A pamiętasz drogi Krzystofie GRAW 2? Wyszedł na PS3 pomimo iż pierwowozoru na nim nie było. Pamiętasz Condemned 2? Ta sama sytuacja co z GRAW2. Co z tego, że ME2 to RPG? Światem growym rządzą pieniądze, więc nikt sobie nie będzie zaprzątał głowy brakiem jedynki na danej platformie. Zresztą jak uważnie grałeś to na bank zauwazyłeś jak Bioware skonstruowało niektóre dialogi z postaciami z jedynki oraz kodeks. PS: Całej trylogii nie może być ponieważ wydawcą jedynki ME był Microsoft a on nigdy nie pozwoli na wyjście oryginału na PS3. Ma do tego prawo jako wydawca. Obecny właściciel/wydawca gier Bioware czyli EA ma coś do powiedzenia tylko jeśli chodzi o druga i trzecią część.

  5. Ciekawą rzecz odnoszącą się do Twojego PS’a zauważasz w pierwszej części wpisu. Światem gier rządzą pieniądze. Jeśli MS będzie mógł zarobić, to po premierze całej trylogii na X0 nie będzie mu specjalnie zależało na blokowaniu gry na PS3. Wręcz przeciwnie – kierując się potencjalnym zyskiem zapewne pozwoli na przeniesienie wszystkich trzech części na japoński superkomputer. Przykłady, które podałeś w komentarzu są dość dziwne. W GRAW 2 i Condemned 2 bez większych problemów można grać nie znając ich poprzednich części. Mass Effect jest tak skonstruowany, że brak jedynki byłby diablo odczuwalny.

  6. Nie prawda. Nie byłby „diablo odczuwalny” bo samo Bioware skonstruowało ME2 tak aby można wejśc w dwójkę bez dokładnego znania wydarzeń z jedynki. Tym biznesem rządzą pieniądze ale M$ jest w stanie wojny z Sony i włodarzom M$ jeszcze nie odbiło na tyle aby dawac na PS3 jednego ze swoich mocarnych exów tylko po to by zarobić kilka dolarów. W tym przypadku liczy się prestiż i możliwość powiedzenia: Mass Effect – konsolowy excluziw na X360.

  7. @gooralesko, jedynkę na PC jakoś wydało EA (u nas CDP). Nie wiem w takim razie jak MS posiada te prawa jako wydawca wersji X360. Zresztą, ME2 traci wiele bez znajomości jedynki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here