Przypominamy, że w marcu zeszłego roku firma ogłosiła, iż po wielu komplikacjach związanych z jego produkcją, prace nad StarCraft: Ghost zostają wstrzymane. Teraz serwis NextGen Biz donosi, iż w trakcie Hollywood and Games Summit dziennikarze wzięli udział w panelu dyskusyjnym na temat gier MMO. W pewnym momencie z sali padło pytanie o to kiedy należy kończyć pracę nad projektami, które najprawdopodobniej nigdy nie pojawią się w sklepach.

Jedną z osób, które wypowiedziały się na ten temat był Rob Pardo główny designer w studiu Blizzard. Powiedział on: „ Naszym ostatnim projektem, który doczekał się podjęcia takiej decyzji był StarCraft: Ghost. W przypadku tej gry byliśmy bardzo uparci. Nadal wierzę w tą pozycję i postacie, które udało się do niej stworzyć. Nie byliśmy jednak w stanie wykonać jej na takim poziomie jaki nas zadowalał. Zamiast dalej nad nim pracować musieliśmy skupić się na innych produkcjach. Mamy nadzieję, że któregoś dnia uda nam się jednak do niego wrócić”.

Nadinterpretujemy (razem z innymi kolegami po fachu) słowa Pardo czy też coś się za nimi kryje? Oceńcie sami. My zgadzamy się z jednym. Sam pomysł gry był naszym zdaniem niezły. Szkoda, że do tej pory nie doczekaliśmy się jej premiery. Wciąż jednak wierzymy, że kiedyś ujrzymy ją w sklepach. Podobnie rzecz się ma, choć to bardzo mało prawdopodobne, z WarCraft Adventures.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

6 KOMENTARZE

  1. Bardzo Ciekawa pozycja która zobaczyło by chętnie wiele osób. Myślę że jeśli gracze będą zdecydowanie naciskać na Blizzard to gra ukarze sie w przyszłym roku.

  2. apok – myślę, że naciski graczy są tu bez znaczenia. Blizzard znany jest z tego, że gry wypuszcza gdy są gotowe. Więc gracze mogą sobie naciskać, a gra albo powstanie albo nie. Wszystko będzie tu zależeć od samego Blizzardu.

  3. No tak, ale tu jest kwestia tego czy w ogóle gra ujrzy światło dzienne w najbliższym czasie. Może dzięki graczom Blizzard wznowi produkcję.

  4. Heh, ja tam jakos w slowach pana Pardo nie widze zadnych przeslanek, zapowiadajacych wznowienie prac nad Ghostem w najblizszym czasie. Ot, powiedzial po prostu, iz ma nadzieje, na powrot do tego projektu. . . kiedys.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here