Od premiery drugiej odsłony Killzone minęło dopiero kilka dni, a już szuka się nowego system sellera, „wielkiej nadziei białych”… o pardon, „czarnych” i tak dalej. Swoje trzy grosze muszą oczywiście dodać analitycy rynku gier. Według jednego z nich – Nicka Williamsona z OTXresearch – ponad 1/3 osób pragnących kupić trzecią odsłonę przygód Kratosa nie posiada jeszcze konsoli Sony Playstation 3. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez OTX. Analityk na łamach serwisu Gamasutra twierdzi, że premiera GoW III sprawi, że Playstation 3 zostanie zmiecione ze sklepowych półek. Tak więc tytuł ten ma być bardzo ważny dla przyszłości japońskiej konsoli. Nie ma jednak róży bez kolców. Pan Williamson twierdzi, że: Premiera God of War III pod koniec 2009, lub na początku 2010 roku będzie kluczowa dla Sony, ale żeby mieć pewność, że gra pociągnie za sobą sprzedaż sprzętu cena PS3 musi być na odpowiednim poziomie tak jak Xboksa 360 i Wii.

Zgadzamy się w pełni z analitykiem i jego jakże odkrywczymi wnioskami, ale zdaje się, że gdyby cena Playstation 3 była „na poziomie” konkurencji to Kratos nie byłby do niczego potrzebny. No chyba, że ta 1/3 potencjalnych klientów naprawdę czeka z zakupem konsoli na premierę tego tytułu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

19 KOMENTARZE

 1. Na bank podbije sprzedaż PS3, ale wątpię, żeby jakoś spektakularnie sprzedaż wzrosła (sprzedaż PS3). Znajdzie się sporo osób, które będą czekac aż GOW3 i konsola stanieje jeszcze bardziej. Tak bardzo, że będzie dołączana do płatek kukurydzianych 😉

 2. czyżby tonący się brzytwy chwytał? Sony jest super. . . raz do roku można pograć w odgrzewane danie i to w dodatku w xbox-killera(taki bonus dla co niektórych;). . . tylko czekać, aż przez przypadek strzelą sobie w stopę. . . A ja nadal czekam na jakieś świeższe gry. . . ale patrząc na to ile trzeba czekać na odgrzanie kotleta to się chyba nie doczekam. . . :/

 3. Moim zdaniem sprzedaż PS3 pójdzie w górę, ale przy premierze Gran Turismo 5. Ta seria już nie raz pomogła marce PS. Owszem, GoW III to też killer, ale ludzie wolą podziwiać (lub też po prostu gapić się 🙂 na piękne samochody w pięknych miejscówkach.

  • Moim zdaniem sprzedaż PS3 pójdzie w górę, ale przy premierze Gran Turismo 5. Ta seria już nie raz pomogła marce PS. Owszem, GoW III to też killer, ale ludzie wolą podziwiać (lub też po prostu gapić się 🙂 na piękne samochody w pięknych miejscówkach.

   Mów za siebie ringod, ja wolę rozpieprzać ostrzami cykolpy i minotaury 🙂

 4. A dla mnie to nic nie zmieni. Mam X’a i chociaż są tytuły na PS3 w które chętnie bym zagrał (via Uncharted) to przecież nie kupię dlatego nowej konsoli. Na to pozwolą sobie Ci którzy naprawdę mają furę kasy. Nie ma co przesadzać z tym ogromnym wzrostem sprzedaży :)Tym bardziej kupować coś drogiego dla GoW (+ ew. Killzone) a potem odstawić na bok żeby spowrotem grać w GoW/L4D? No wai!

 5. Czy tylko analitykom bardzo-poważnych-firm-analitycznych uchodzi na sucho mówienie frazesów o tym, że jakby było tańsze toby się sprzedało? Jakby to napisał na jakimś forum jakiś skromny majorzupa toby były śmichy chichy że godom o oczywistych-oczywistościach. Mam też pytanie to już superkillermasta Killzone 2 się nie sprawdził jako systemseller, że teraz czekają na Goda?

 6. Sam ma PS3 i jak wcześniej pisałem, GOW3 nie sprawi, że PS3 będzie nagle znikac z półek. Jeżeli chcą takiego motywu, to niech wydadzą u żó. . . . (:P) w Japonii exclusive’y w stylu „Ping Pong Hello Kitty Adventures in (tu wstaw kilka dziwnie brzmiących wyrazów, które na polski tlumaczy się w jednym wyrazie) and amazing flower dog umca umca brain training for cooking mama at ace attorney” i masz system sellera w KKW. Nic prostszego. Aaaa. . . . i dorzucić należy ze 2 hentajce. Jeden w postaci papierowej (manga) i jeden na BD. Ewentualnie w wersji ekskluzywnej jakiegoś Gundam’a.

   • a nie lepiej coś na bazie biblie black lub slave dolls? 😛

    Ale Gundam trafia do każdego, a tytuły które wymieniłeś, mimo ich spaczonego (inaczej nazwać tego nie umiem) gustu, mogą do wszystkich nie przemówić 😉

    • Ale Gundam trafia do każdego, a tytuły które wymieniłeś, mimo ich spaczonego (inaczej nazwać tego nie umiem) gustu, mogą do wszystkich nie przemówić 😉

     jakiego spaczonego :), toć to czysta perwerka :Pw sam raz dobra jako kontrapunkt dla serial experiments lane, jin-roh czy tez blood albo inny gits 😀

 7. w Japonii exclusive’y w stylu „Ping Pong Hello Kitty Adventures in (tu wstaw kilka dziwnie brzmiących wyrazów, które na polski tlumaczy się w jednym wyrazie) and amazing flower dog umca umca brain training for cooking mama at ace attorney” i masz system sellera w KKW. Nic prostszego. Aaaa. . . . i dorzucić należy ze 2 hentajce. Jeden w postaci papierowej (manga) i jeden na BD. Ewentualnie w wersji ekskluzywnej jakiegoś Gundam’a.

  To jak, zakładamy interes? Bill Gates się schowa 😉

 8. Przyznam się że nie grałem w God Of Wary, niestety dzisiaj padł mi laser od ps3 i teraz zostałem tylko z ps2 :(( więc zaległości nadrobię. Podobno sprzęt sony miał być bezawaryjny, ale jak zainteresowałem się teraz tym problemem i poczytałem o skali padających czytników tak zdanie zmieniłem. Sprzęt równie awaryjny, tyle że w aspekcie czytnika.

  • Przyznam się że nie grałem w God Of Wary, niestety dzisiaj padł mi laser od ps3 i teraz zostałem tylko z ps2 :(( więc zaległości nadrobię. Podobno sprzęt sony miał być bezawaryjny, ale jak zainteresowałem się teraz tym problemem i poczytałem o skali padających czytników tak zdanie zmieniłem. Sprzęt równie awaryjny, tyle że w aspekcie czytnika.

   Jak sie wtyka ruskie pornusy ze stadionu, to sie ma potem 😉 😛

 9. Na ps3 używa się do tego pen driva bo konsola czyta prawie wszystko ;). Tak czy inaczej jestem zdziwiony ponieważ laser w ps3 był bardzo mało używany, tylko killzona 2 w sumie przeszedłem. Jak zgłębiłem sprawę na różnych forach tak teraz wiem że w ps3 lasery padają na potęgę. Fanboje śmieją się z xboxa 2 bo ROD, jednak co z tego skoro tamta konsola ma 3 lata gwarancji i do tego „dor 2 dor”. Sam serwis nie robi też takich problemów jak ten sony w Polsce. Poczytałem o ich rzetelności na ps3 site to jestem w szoku do jakich przekrętów i olewania klienta dochodzi ( przed wysłaniem konsoli, najlepiej zrobić zdjęcia dobrym aparatem z każdej strony ). Weź tu później kup ich sprzęt.

 10. Tylko God of War zmusi mnie do kupna ps3, gt5 nie jestem zainteresowany bo mam Forze 2. Tak wiem mało tras ale nie przeszkadza mi to, może X jest awaryjny ale nie spotkało mnie to i god of war dzięki:)Pozdrawiam wszystkich bo nowiótki tu jestem:)a rano do pracy. . .

 11. God of War III musi być czymś extra. Ma wysoko postawioną poprzeczkę, po 3 częściach na starsze konsole (rewelacyjna 1 i 2 na PS2, jak również genialna – aczkolwiek trochę za krótka część na PSP), musi zaoferować coś świeżego. No i musi nasycić tych, którzy nie zobaczyli tego, czego się spodziewali w zakończeniu GOW 2 (choć to był dobry chwyt z ich strony). The end begins. . .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here