Wyniki sprzedaży za okres 6-12 października są najgorsze od kilkudziesięciu tygodni.Nic dziwnego więc, że wydawcy dwoją się i troją, by zapobiec recesji japońskiego sektora elektronicznej rozrywki. W związku z powyższymi wydarzeniami oraz okresem świątecznym, który stopniowo ogarnia całą kulę ziemską, przygotowano co niemiara gier (Wii music, Tenchu 4, LittleBigPlanet, Animal Crossing, Chrono Trigger, World Soccer Winning Eleven 2009, The Last Remnant) mających jeden zasadniczy cel – przywrócić konsole do łask obywateli Kraju Kwitnącej Wiśni. Na domiar tego 1 listopada na sklepowych półkach pojawi się nowy sprzęt, czarny koń w odświeżonej wersji (DSi), restytuujący ostatnio utraconą przez Nintendo pozycję wyraźnego lidera rynku.

Analizując rezultaty zawarte w tygodniowym rankingu opublikowanym przez Famitsu, odnotowujemy spore spadki zainteresowania next-genami. Na pierwszym miejscu plasuje się DS, tuż za nim Wii i PSP. Na szarym końcu listy wciąż PS3 wyprzedzany tym razem o prawie 1000 sztuk przez Xboxa360.Wyraźna dominacja wspomnianego wcześniej X-a, jak widać, na trwałe wpisała się w karty historii, zapewne dzięki Tales of Vesperia – podbijającej serca tysięcy Japończyków.

Nawiązując do mizernego zestawienia, frapuje kolosalnie niska sprzedaż software'u. Żadna z gier nie przekroczyła 100-tysięcznego progu. Pierwszą trójkę rozpoczyna rodzima produkcja na PSP – Macross Ace Frontier , tuż za szczytem Pokemon Platinum i Dynasty Warriors 6 Special na PS2. Mario Kart Wii oraz Wii Fit poza pierwszą piątką, leniwie zbliżając się do pokonania 2 i 3-milionowego pułapu. Top 10 zamyka dziś Dragon Ball przeznaczony na handhelda Nintendo.

Premiery nadchodzącego tygodnia to m.in.: Away: Shuffle Dungeon, Sky Crawlers: Innocent Aces oraz Wii Music, z którym to związane są wielkie nadzieje równie potężnego „N”.

Listę trzydziestu najlepiej sprzedających się gier znajdziecie tutaj.

DS: 33998
Wii: 21506
PSP:19873
PS2: 7527
360: 6690
PS3: 5899

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here