Jak wiemy od ponad tygodnia, Devil May Cry 4 przestał być exclusivem next-gena SONY i ukaże się również na Xboxie 360 oraz komputerach PC. Wielu, nazwijmy to delikatnie, „zagorzałych wielbicieli PlayStation” odebrało ten fakt jako zdradę japońskiej firmy i odwrócenie się plecami do PlayStation 3. W Internecie pojawiła się nawet inicjatywa napisania do Capcomu petycji, w której wielbiciele SONY zapowiedzieli bojkot gier firmy, jeżeli DMC4 ukaże się na innych platformach.

Capcom wystosował oświadczenie w związku z zaistniałą sytuacją: Jesteśmy poruszeni tym, że gracze tak bardzo cenią nasze produkty – do tego stopnia, że są w stanie zachować się w ten sposób. Jednocześnie jesteśmy przekonani, że udostępnienie gry większej ilości osób bardziej cieszy niż denerwuje (w końcu nie odbieramy DMC4 osobom, które planowały jej kupno). To jest naprawdę najlepsza decyzja dla nas oraz dla konsumentów ”, zakończył przedstawiciel Capcom.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

11 KOMENTARZE

  1. Echhhh . . . niektórzy fanboye to mają nieźle narąbane pod czaszkami. Zamiast cieszyć się, że ich ulubiony tytuł pozna jeszcze więcej graczy, to wygadują takie brednie: „moja ulubiona gra zostanie wydana na inną platformę sprzętową niż moja, dlatego ukarzę wydawcę i przestanę w to grać”. Nigdy nie zrozumiem takiego toku rozumowania.

  2. Prawda – to bardzo ciekawe, jak można przywiązać się do plastikowego pudła. Mam obydwie konsole i naprawdę nie rozumiem, co za różnica, do której wsadzę płytkę. Kupię po prostu ładniejszą wersję, jeżeli taka będzie. A jeżeli przez brak gier PS3 pójdzie do piachu, to trudno. Więcej będzie gier na X360, choć zdaję sobie sprawę, że monopol nie jest dobry. Mimo wszystko, bez przesady.

  3. monopolu na pewno nie bedzie. xbox moze ciagle przodowac ale sony bedzie nadrabialo wlasnie przez takich fanboyow ktorzy wydadza kase tylko z milosci do sony. tak czy siak, jestem wyznawca teorii o wycofaniu sie sony z rynku konsol (po ps3). wtedy dopiero bedzie monopol jezeli microsoft wyda nowy next-gen 😮

  4. Monopolu nie będzie nawet po upadku Sony, bo przecież jest jeszcze Nintendo, które ma bardzo stabilną sytuację i wyrasta na nowego lidera rynku. . .

  5. Co za debilizm. Posiadam PC, PS2 i X360 w niedalekiej przyszłości PS3 – nie rozumiem takiego zachowania – pospokity typ psa ogrodnika – mnie to wali na jaką platformę jest gra – uważam za najbardziej odpowiednie posunięcie (w przyszłości), że każda wydawana gra powinna znaleźć się na wszystkie możliwe platformy. Wtedy mamy do wyboru na czym chcemy zagrać – a Sony po prostu straciło kupę kasy na produkcję i promocję PS3 i w tej chwili żuli na exclusivy, a faktem jest że od dawien dawna Sony opłacało firmy żeby gry nie zostawały wydawane na inne platformy – przyp. seria PES, FF, MGS, DMC i wiele wiele innych. Takie czasy się skończyły – GRY NA WSZYSTKIE PLATFORMY – a my wybieramy na czym gramy. Pozdrawiam

  6. Ktoś z Sony nie postarał się i MS dostał swój kawałeczek ciasta 😛 Ale czy to źle? Osobiście w życiu nie kupiłbym PS3, nawet dla takiej gry, jak DMC4, a tymczasem pogram sobie w nią na moim X360. Dla Capcomu to tylko dodatkowi nabywcy ich produktu 🙂

  7. Jedyne co przychodzi mi na myśl słysząc o takich akcjach ‚fanów’, to stwierdzenie „na złość mamie, odmrożę sobie uszy”.

  8. grah: Ty znasz ladna nierymnieta wersje 😉 „na zlosc tacie, nasram w gacie” ;-)Co do artykulu – sa ludzie, sa parapety. Tak bylo, jest i bedzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here