W Japonii oczywiście na szczycie rankingów sprzedaży znajduje się uwielbiane Wii. Zainteresowanie tą konsolą w Kraju Kwitnącej Wiśni nie maleje. Nintendo Wii znalazło prawie 95 tysięcy nowych nabywców. Między 28 stycznia a 3 lutego świetnie radziła sobie także Playstation Portable. Przenośna konsola od Sony sprzedawała się lepiej niż Nintendo DS. Jest to chyba najbardziej znaczący fakt tego zestawienia. Czwarte miejsce należy do Playstation 3. Na szarym końcu jak zwykle Xbox 360. Nawet stareńkie Playstation 2 sprzedało się lepiej. Ciekawe czy Microsoft kiedyś sobie odpuści rynek, na którym jest po prostu ignorowany?

Poniżej pełne wyniki sprzedaży konsol w Japonii (wg. MediaCreate)
Wii: 94,473 (tysięcy sztuk)
PSP: 72,528
DS Lite: 67,472
PS3: 41,796
PS2: 12,115
Xbox 360: 6,060

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

  1. he he faktycznie Microsoft powinien sobie odpuścić 🙂 konserwatywni Japończycy biorą swoje 🙂 z drugiej zaś strony Microsoft ma środki i ich stać na to żeby próbować 🙂 ja w każdym bądź razie życzę powodzenia 🙂 może za rok dobiją do 10 tysięcy 😉 (tylko błagam Ps3 maniacy nie wyżywajcie się w tym temacie na Xboxie bo znowu się rozpęta wojna która i tak do niczego nie zmierza) 🙂 pozdrawiam serdecznie i pamiętajcie cieszcie się z tego co macie bo nie wszystkich stać na nexgeny i potworne Pc-ty. . .

  2. krawiec ja prowokuje ? nie potrafisz czytać, szkoda 🙁 a prowokujesz to Ty bezmyślnymi minusami. . . ale na mnie to nie działa 🙂 pozdrawiam i życzę rozważniej rzucać minusy. . .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here