Choć najnowsza część serii Alone in the Dark i odmłodzenie Edwarda Carnby’ego nie przypadło graczom zbytnio do gustu, Atari się nie poddaje i prawdopodobnie pracuje nad kontynuacją serii.

Przypomnijmy – Condemned to kolejny FPS z monolitycznego katalogu, w którym będziemy musieli zwiedzić świat podziemia, aby wytropić niezwykle brutalnego, seryjnego zabójcę. Prócz dynamicznych scen walk, w których będziemy korzystać z wszelkiego rodzaju broni (mnie najbardziej przypadła do gustu gazrurka), trzeba będzie również dokonywać oględzin miejsca zbrodni, zdobywać dowody przeciwko przestępcom i prowadzić śledztwo.

Jeśli dodamy do tego tajemniczych zombiaków (nadnaturalnych twistów nigdy dosyć) oraz spisek, mający na celu wrobienie nas w przestępstwa, Condemned zaczyna wyglądać nadzwyczaj atrakcyjnie. Nieoczekiwane zwroty akcji, wyskakujący z ciemności, przerażający przeciwnicy i duża ilość walki wręcz – gwarantowane. System walk został przeszczepiony na grunt Condemned prosto z F.E.A.R.a więc możemy być pewni, że zarówno okładanie przeciwnika zardzewiałym pogrzebaczem, jak i aplikowanie mu ołowianej kuli prosto w czoło będą przebiegały z niezwykłą gracją.

Myśleliśmy, że ukończenie Condemned to kwestia jeszcze co najmniej kilku miesięcy, a tu się okazuje, że gra jest gotowa! Już wkrótce SEGA zamierza ją wydać na zachodzie, a my czekamy na polskiego wydawcę. Panowie dystrybutorzy – łapcie tę gierkę!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here