Kilka tygodni temu donosiliśmy, że firma Electronic Arts prawdopodobnie stworzy grę bazującą na Boskiej Komedii. Dziś Elektronicy oficjalnie potwierdzili tę wiadomość. Wiemy już, że grę Dante's Inferno stworzy zespół Redwood Shores (odpowiedzialny za bardzo przyzwoite Dead Space). Opisywana produkcja będzie grą action-adventure, ukazaną z perspektywy trzeciej osoby. Niestety amerykański wydawca nadal nie zdradził na jakich platformach sprzętowych i kiedy dokładnie zobaczymy ten tytuł. Zamiast tego pokazano pierwszy materiał filmowy z gry. My oczywiście umieściliśmy go pod treścią naszego newsa. Podejrzewamy, że po premierze tej pozycji żaden uczeń nie sięgnie po Boską Komedię. Zamiast tego wielu z nich pochwali się na lekcjach języka polskiego tym, że ukończyli grę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

5 KOMENTARZE

  1. Nie wiem jaka będzie gra, bo trudno to oceniać na podstawie kilku zdawkowych informacji i jednego teasera, ale wiem dwie rzeczy:1) Bardzo podoba mi się, że EA nareszcie zaczyna tworzyć nowe IP (licencyjne czy nie, ważne, że przełamujące ten cyferkowy horror jakim do tej pory nas raczyli) z taką częstotliwością, z jaką wcześniej katowało stare. 2) Tekst „Go to hell” na koniec teasera rozłożył mnie na łopatki ;D.

  2. Bluźniercze (zależy jak kto rozumie to słowo) to jest 99% gier z punktu widzenia radykała, 3/4 średniego, a ponad 1/2 normalnego księdza 😀 IMO tytuł Dante’s Inferno sugeruje, że zaprezentują nam samą wizję piekła Dantego, a nie bezpośrednio wydarzenia z Boskiej Komedii. Limbo, herezja i tak dalej. Czeka nas IX poziomów z demoniczną interpretacją spotykanych przeciwników – ot co!

  3. Tak pewnie będą kombosy krzyżo-mieczem wielkości 3/4 człowieka i strzelanie z bazooko-kropidła a to wszystko podczas ewolucji i 30 metrowych skoków ze szpagatem. Takie to będzie piekło.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here