Wydana sześć lat temu internetowa gra RPG Dark Age of Camelot ciągle cieszy się powodzeniem, ale nie jest w stanie konkurować z potężnym World of Warcraft. Twórcy wpadli więc na inny pomysł – udostępnili dwa starsze dodatki do gry za darmo.

Wydany pierwotnie w 2002 roku dodatek Shrouded Isles dodaje do gry sześć nowych klas postaci, trzy dodatkowe rasy i większy teren do eksploracji. Catacombs z końca 2004 roku nie tylko dodaje 5 nowych klas postaci, ale również zmienia nieco grafikę i wprowadza tzw. instance dungeons, czyli wydzielone od ogólnodostępnego świata gry specjalne misje. Wydany pod koniec zeszłego roku dodatek Labyrinth of the Minotaur, jak i wszystkie inne nakładki są nadal płatne.

EA Mythic przyjęło inną strategię działania niż konkurencyjny firmy, które również szukają sposobów na przytrzymanie klientów w świetle dominacji świata gier RPG przez World of Warcraft. Przyjętym najczęściej modelem jest darmowe udostępnianie wersji podstawowej i sprzedawanie dodatków. Działania Mythic pozwalają przypuszczać, że firma szykuje się do całkowitej zmiany strategii w świetle planowanej na ten rok premiery internetowej gry RPG Warhammer Online.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here