DC Universe to gra typu MMO, jak sama nazwa wskazuje, umiejscowiona w świecie wykreowanym na potrzeby DC Comics. Za produkcję tego tytułu odpowiada Sony Online Entertainment, więc możemy być pewni jego premiery na PlayStation 3. Planowana jest również wersja na komputery osobiste.

Póki co nie było wiadomo, na kiedy należy szykować obcisły, niebieski kostium, z czerwonymi majtkami. Jednak Geoff Johns, rysownik w DC Comics, przy okazji zatrudniony do pracy nad rzeczoną grą, rzucił na tę sprawę odrobinę światła w wywiadzie, którego udzielił stacji MTV.

Myślę, że to wystartuje na początku 2010-go, może być też późny 2009-ty. oznajmił Johns. Podzielił się ze światem również swoimi przemyśleniami na temat powstającej w wewnętrznym studiu Sony gry. Każdy zna Batmana, Supermana, Wonder Woman, ale ta gra pozwala wejść głębiej w uniwersum. Spotykasz Metal Men lub Doom Patrol i każdy dostaje szansę, by wcielić się w kogoś innego. opowiadał pracownik DC. Warto też wspomnieć o bardzo błyskotliwej myśli, którą postanowił się on popisać: Podoba mi się to, że twoja sekretna tożsamość pozostaje poza komputerem. Jesteś normalnym gościem, a kiedy logujesz się do gry, zostajesz superbohaterem. Niesamowite. Nie to, co w innych MMO, gdzie co drugi gracz to Jan Kowalski.

Na koniec, pan Johns wspomniał jeszcze o roli, jaką on sam odgrywa w tym interesującym projekcie. Napisałem ogólną fabułę i ścieżkę, która wprowadza cię do gry oraz sposobów eksploracji uniwersum, ale nie każdą linijkę dialogów. To pełnoetatowa praca, zbyt cholernie duża, zbyt intensywna. Gdybym miał napisać każdą linijkę MMO, to chyba bym skoczył z balkonu. malowniczo opisywał pan Geoff. My proponujemy nigdzie nie skakać. Niektórzy w końcu mają gorzej i zamiast linijek dialogów, tworzą linijki kodu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here