Trzy brytyjskie uniwersytety (Sheffield Hallam University, University of Bradford i University of Hull) rozpoczęły współpracę z uznanymi twórcami gier. Są to takie sławy jak Team 17, Rockstar czy Sumo Digital. Jej owocem będzie otwarcie czegoś, co nazwano Game Republic University.

Celem wspomnianej Akademii jest niesienie pomocy osobom zainteresowanym tworzeniem gier. Będzie się ona sprowadzała do zapewniania im sponsoringu w postaci brzęczących monet czy szeleszczących funtów, oraz zatrudnianie chętnych na okres wakacji w studiach deweloperskich.

Przy okazji University of Bradford rozpoczyna nabory na kierunek, którego ukończenie da nam magistra z gier (Games Masters). W Polsce minister edukacji Roman G. uważa, że „gry uczą sadyzmu i zachęcają do przemocy, również do tej na tle seksualnym”. Słyszycie Anglicy – jesteście zboczonymi sadystami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

5 KOMENTARZE

  1. Nie oszukujmy się, praktykanci dla takich rekinów jak chociażby Rockstar to po prostu tania siła robocza. Czego jak czego, ale żadna szkoła nie nauczy gamedevu. Dodatkowo ludzie, którzy idą do takich szkół prawdopodobnie będą myśleć, że ich wszystkiego tam nauczą – od zera do gier kodera 😛 Jak dla mnie jedyna droga do (dobrego) kodera gier jest przede wszystkim przez samodzielność i trochę przez mękę. . .

  2. Nonsens. Nigdy się sam nie nauczysz fachu równie szybko i równie skutecznie jak w zespole osób się tym zajmujących co dnia. Siła robocza dzisiaj, developer co się zowie jutro. Jeśli determinacji i ambicji starczy. Wg. mnie inicjatywa trafiona w dziesionę.

  3. Mimo wszystko. Programowanie gier to jedna z najtrudniejszych dziedzin programowania, w której (jak to z programowaniem bywa) liczy się przede wszystkim samodzielność. Mogę się zgodzić, że taka szkoła mogłaby pomóc, ale najpierw trzeba by było coś umieć. Nie ma drogi na skróty.

  4. Nie tylko w Anglii uczą programowania gier , na Politechnice Śląskiej od przyszłego roku startuje specjalność Informatyki : „Interaktywna grafika trójwymiarowa” – czyli na ludzki : programowanie gier 😀

  5. Moim zdanie jest to bardzo dobry pomysł. Każdy szanujący sie gracz wie co dla niego jest najlepsze i czego potrzebuje, więc szkoła ta pozwoli ziścić nam nasze skryte marzenia i stworzyc coś swojego. . .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here