Dissidia to tworzony wyłącznie z myślą o PlayStation Portable crossover kilku części szalenie popularne na całym świecie serii Final Fantasy, za którą odpowiadają właśnie Kwadratowi. Gra rzuci nas w sam środek walki toczonej między dwoma stronnictwami, tworzonymi przez kluczowe postaci kolejnych części słynnej sagi. Gracz, oczywiście, będzie miał za zadanie wcielić się w którąś z nich i skopać wirtualne tyłki przeciwnikom, którzy w innych produkcjach Square byli głównymi bohaterami, czy też ich antagonistami.

Premiera Dissidia: Final Fantasy w Japonii (jeżeli o pozostałe kontynenty chodzi, to wciąż nic pocieszającego nie możemy napisać) planowana jest na 18-go grudnia. Do tej pory było wiadomo, że gra z całą pewnością wyjdzie na płycie UMD. Teraz jednak SE podało informację o tym, że zagrać w Dissidię będziemy mogli również po odpłatnym ściągnięciu jej z PS Store.

Co to oznacza dla chętnych na ten tytuł Europejczyków? Ano to, że przy drobnych przekrętach z kontem w PSS będą mogli oni w tę pozycję zagrać bez żmudnej zabawy w import z Kraju Kwitnącej Wiśni, nie wspominając nawet o czekaniu na oficjalną premierę gry na Starym Kontynencie. Bo tej, jeżeli się doczekamy, to z całą pewnością niezbyt szybko.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here