Domowa stacja pogodowa

Dzięki rozwiązaniom technologicznym, obserwacja otaczającego nas świata jest obecnie niezwykle prosta. Ogrom informacji, jakie nas otaczają, pozwalają dokładnie zorientować się, co dzieje się w naszej dzielnicy, a także na drugim końcu świata. Skoro więc posiadamy tak ogromne możliwości, grzechem byłoby z nich nie korzystać. Zdecydowanie ułatwiają nam one bowiem codzienne funkcjonowanie.

Polecane stacje pogodowe

NAJLEPSZY WYBÓR DO 50 PLN

Meteo SP0

NAJLEPSZY WYBÓR DO 100 PLN

Biowin 250108

NAJLEPSZY WYBÓR DO 150 PLN

Meteo SP46

Obsługa domowych stacji pogodowych

Za sprawą wielu dostępnych urządzeń, możemy między innymi zaplanować sobie dzień. Z pewnością pomoże nam w tym stacja pogodowa. To niewielkie urządzenie ze sporą dokładnością wskaże nam, jakie warunki panują na zewnątrz (i nie chodzi tu wyłącznie o aktualną temperaturę), jak i wewnątrz naszego mieszkania bądź domu. Stacje pogodowe są szczególnie przydatne osobom starszym. W wielu przypadkach muszą one dokładnie planować każdego swoje wyjście z domu, aby nie spotkało ich nic nieoczekiwanego. Dzięki aktualizowanej sytuacji pogodowej, mogą przygotować się na każdą ewentualność. Ważne jest jednak to, aby stacja pogodowa była przygotowana zgodnie ze specjalnymi potrzebami seniorów. Jaki więc model będzie dla nich najodpowiedniejszy?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie domowej stacji pogodowej?

Na początku warto dokładnie przeanalizować cechy, jakimi powinna charakteryzować się stacja przeznaczona dla osób starszych. Ogromne znaczenie ma przede wszystkim wyświetlacz. Powinien być on duży (to samo tyczy się wyświetlanych informacji) i przejrzysty, dzięki czemu starsza osoba nie będzie miała żadnych problemów z odczytaniem interesujących go danych. Jeżeli stacja będzie wyposażona w budzik bądź inne wiadomości głosowe, jej dźwięk powinien być donośny i wyraźny, co ma oczywiście przełożenie na codzienny komfort użytkowania. Pamiętajmy o tym, iż dla seniora kluczową rolę odgrywa wygoda – nie przesadzajmy więc z liczbą opcji, jakimi wyróżnia się konkretny typ urządzenia. Nawał informacji bowiem w większym stopniu zaszkodzi, aniżeli pomoże. Wyposażeni w tego typu informacje, możemy przeanalizować poszczególne modele dostępne na rynku.

RAR502 – ogromne możliwości

Na dobry początek urządzenie porządnego kalibru. Model RAR502, poza mnogością opcji, wyróżnia się przede wszystkim dość wysoką ceną, przekraczającą granicę 330 złotych. Wydatek ten rekompensuje nam jednak bardzo dokładny wyświetlacz, który pokazuje między innymi aktualną temperaturę powietrza oraz wilgotność. Ta ostatnia opcja jest szczególne pomocna w dużych, zatłoczonych miastach, w których o świeże powietrze często trudno. Wskaźnik wilgotności związany jest także z wyświetlanymi przez stację pogodową alertami o możliwym wystąpieniu pleśni w konkretnych pomieszczeniach. Funkcjonalność urządzenia może zostać w sposób znaczący zwiększona poprzez rozmieszczenie trzech bezprzewodowych czujników, które zebrane informacje wysyłają bezpośrednio do naszej stacji. RAR502 jest więc zaawansowanym i jednocześnie prostym w użyciu urządzeniem, które zwiększy nasze zasoby informacji pogodowych.

Wygodny Sencor SWS260

Kolejny przedstawiany przez nas model jest dużo tańszy od swojego poprzednika. Za stację pogodową Sencor SWS260 zapłacimy od 100 do 170 złotych, czyli prawie dwa razy mniej niż w przypadku modelu RAR502. Do swojej dyspozycji otrzymujemy wszelkie podstawowe dane, w skład których wchodzi między innymi temperatura, aktualna godzina, data czy poziom wilgotności. Bardzo ważne jest to, że wszelkie informacje wyświetlane są w kolorze białym, co ma znaczenie zwłaszcza w porze nocnej. Urządzenie wyposażone zostało w jeden czujnik, który zbiera wszelkie niezbędne dane.

Tani AK237

Zaletą kolejnego modelu jest z pewnością niska cena. Za AK237 zapłacimy bowiem nie więcej niż 30 złotych, co dla wielu seniorów będzie miało ogromne znaczenie. Niski koszt związany jest oczywiście z pewnymi ograniczeniami. W zestawie nie uświadczymy między innymi zewnętrznych czujników, jednak nie oznacza to, że tego typu stacja pogodowa nie wystarczy do dokładnego śledzenia temperatury czy wilgotności. Dodatkowo producent wyposażył swój produkt w specjalny projektor, za pomocą którego możemy wyświetlać informacje na przykład na ścianie.

Beurer HM 16 – wystarczy jedno spojrzenie

Beurer HM 16 nie posiada ani zegara, ani wielu innych dodatków, które uatrakcyjniają korzystanie z tego typu urządzeń. Braki te rekompensowane są jednak niezwykle funkcjonalnym wyświetlaczem, który nie tylko w bardzo wyraźny sposób przedstawia informacje pogodowe, ale również, za sprawą graficznych wskaźników, pozwala ocenić, czy warunki panujące na zewnątrz są dla nas sprzyjające czy też nie. Za tego typu możliwości zapłacimy około 50 złotych.

Wygoda i funkcjonalność RCC 183302

Kolejny model w naszym zestawieniu znacząco różni się od Beurer HM 16. Przede wszystkim dlatego, iż został on wyposażony w wiele dodatkowych możliwości, związanych chociażby z odmierzaniem czasu. Ważne jest także to, iż RCC 183302, za sprawą zewnętrznego czujnika, w sposób bardzo dokładny określa panującą temperaturę (zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczenia). Jego koszt nie powinien przekroczyć progu 100 złotych.

Meteo SP50 – stacja na każdy portfel

Ostatnie omawiane przez nas urządzenie jest zdecydowanie najtańsze. Kosztuje bowiem jedynie 18 złotych, co przekłada się na nieco okrojone możliwości. Model Meteo SP50 wyposażony jest w czujnik połączony ze stacją kablem. Dzięki niemu otrzymamy informacje jedynie na temat aktualnej temperatury. Ponadto urządzenie wyświetla datę oraz godzinę.

[Głosów:6    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here