Pamiętacie pierwszego Doom'a? Muszę przyznać, że przechodziły mnie ciarki kiedy odpaliłem dzieło panów z id Software na mojej nowej karcie Sound Blaster podłączonej do jednego głośnika marki Tonsil (drugi został przy radiu w pokoju rodziców). Porykiwania demonów prześladują mnie do dziś. A dwójka? To oczywiście cudowna dwururka i kolejne etapy pełne demonicznego ścierwa do wybicia. Część trzecią, przyznam to szczerze, prawie zignorowałem i zagrałem tylko ze względu na „magię tytułu”. Jaka będzie część czwarta? Do tej pory informacje dotyczące nowej odsłony Dooma były dość skromne. Wspominaliśmy już, że id Software zarzeka się, iż kolejna część ich najsłynniejszej gry będzie prezentować się lepiej niż Rage. Pisaliśmy również, że za fabułę gry odpowiadać ma brytyjski pisarz SF i fantasy, pan Graham Joyce. W Doom 4 zagramy najprawdopodobniej dopiero w przyszłym roku.

W wywiadzie udzielonym serwisowi Gamespot Todd Hollenshead powiedział, że prace na D4 są jeszcze w bardzo wczesnym stadium i nadal zatrudniają ludzi do ekipy tworzącej tą produkcję. Dodał też szczerze, że na poważnie zaczęli zajmować się nowym Doomem dopiero w ubiegłym roku. Co ciekawe Hollenshead zapytany o to, czy gra będzie sequelem, prequelem, a może „restartem serii” tak jak ma to miejsce w przypadku Wolfensteina przedstawiciel id Software odpowiada tak:… o rety to doskonałe pytanie. To nie będzie kontynuacja Doom 3, ale nie będzie to także „restart”. Trzeci Doom był poniekąd takim „restartem”.

Niestety Hollenshead nie zdradził żadnych szczegółów dotyczących fabuły gry.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

5 KOMENTARZE

  1. Ahhh Doom 🙂 Wspaniałe czasy pierwszej i drugiej części. Co do Dooma 3 to moja historia zderzenia z tym tytułem była o tyle dziwna, że na początku nie mogłem się go doczekać, później przeszedłem bez emocji, następnie przeleżał kilka lat na półce i niedawno złapałem za ten tytuł ponownie starając się zapomnieć o wszystkich negatywnych opiniach i musze przyznać jedno, po przejściu podstawki i dodatku, silnik tej gry jest niesamowity, po tylu latach działa niezawodnie, sprzęt mam na tyle szybki że nie mogłem narzekać na brak klatek, a klimat, fabula, jest naprawde w porządku tylko dopiero od drugiej połowy 😀 jeśli ktoś odkłada ten tytuł po 2-3 godzinach to nie powinien się wypowiadać o klimacie, z każdym etapem doom 3 robi się lepszy moim skromnym zdaniem. No i oczywiście jak na gracza wychowanego w ogródku ID czekam na Doom 4 i mam wiem że się nie zawiode ! 😀

  2. no tak, najwazniejsze jak sie bedzie PREZENTOWAC nowy doom, reszta srednio wazna. tak na marginesie – bo kompletnie nie jestem w temacie – to ma byc jakies tech demo nowego silnika od id naklaniajaca innych to kupna tegoz czy jak ? 😉

    • Zabijcie, ale wcale nie czekam ani na Rage ani na Doom4

      a ja nie czekam na the sims 3 . . skoro dopiero zbierają ekipę do tworzenia to raczej na pewno nie zagramy nawet w przyszłym roku. .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here