Twórcy Duke Nukem Forever nie zawodzą i regularnie, tak mniej więcej co pół roku wynurzają się ze swojej dziupli i mówią w stylu posłanki Kruk: „coś tam coś tam” po czym znowu chowają się w swoim legowisku. Ostatnia duża aktualizacja ze Strefy Mroku… o pardon z 3D Realms miała miejsce w październiku ubiegłego roku. Minęło więc wystarczająco dużo czasu i znowu jesteśmy spragnieni nowych informacji dotyczących DNF. A jest o czym pisać! Według producenta gry, pana George Broussard'a osiągnięto kamień milowy przy produkcji nowego Djuka. To jedyny pewnik jaki można odczytać z enigmatycznego fragmentu z Twittera. Zacytujmy w oryginale: Closing out a milestone this week. 71 more tasks to do and we started with probably 800-900. Been a good push. Next one starts Monday.

No nie powiem! Tekst jak z książki szpiegowskiej. Roger George! Over and out! Powyższy, niewiele mówiący fragment zelektryzował graczy na całym świecie. Widać, że ta farsa trwająca wokół Duke Nukem Forever od grubo ponad dekady nadal porusza serduszka fanów elektronicznej rozrywki. Trochę przeraża ten fragment o „71 zadaniach do wykonania”. Czy to znaczy, że w DNF nie zagramy w tym roku… lub tym dziesięcioleciu? Wartym uwagi jest też fakt, że 3D Realms nie pojawi się na czerwcowych targach E3. Co jest już oficjalnie potwierdzone. Najwidoczniej nie mają nic do pokazania. Wielka szkoda.

Mamy kwiecień, a więc z moich wyliczeń wynika, że następne wieści o DNF w październiku. Do tego czasu bądźcie czujni. Ewentualnie zaopatrzcie się w Playstation Portable bo już we wrześniu na tej konsoli pojawi się gra Duke Nukem: Critical Mass.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

18 KOMENTARZE

 1. Mnie się wydaje, że Dżordż zjadł zero albo dwa. Zostało im jeszcze przynajmniej 710 zadań do wykonania. Jedno na rok i za jakiś czas będzie Djuk, ale jak już będzie to pozamiata 🙂

 2. Mi się wydaje, że goście z 3D Realms traktują to jako jakiś gigantyczny żart, a każda taka wypuszczona przez nich „nowina” to po prostu kolejny powód do skręcenia LOLa podczas obiadu.

 3. Prędzej nastąpi kolejne zlodowacenie, niż 3drealms to wyda. W ogóle nie wiem skąd oni biorą jeszcze pieniądze na robienie Duke’a ? Może tylko udają że robią.

 4. Jessssss, jak ja chciałbym pracować w 3DRealms. Kurde, no postarał bym się nawet i narysował tak ze dwie tekstury na tydzień. Chcę wiedzieć tylko jedno. KTO TYM GOŚCIOM PŁACI?

 5. A pamiętam, że był taki czas kiedy można było już składać zamówienie na DNF w kilku sklepach, z jakieś dobre 8 lat temu. Eh, a trza było zamawiać 😀

 6. KTO TYM GOŚCIOM PŁACI?

  Ja wiem. NIKT! Oni muszą to robić charytatywnie. Tyle, że za cel nie postawili sobie raczej zrobienia gry, a dostarczenie dobrej zabawy. Gry przecież bawią, prawda? Widocznie ktoś w 3DRealms pomyślał podobnie. Nowa gra? To takie banalne. Zamiast tego mała zabawa detektywistyczna (robią to czy nie? kto za to płaci?) z wątkami sensacyjno-szpiegowskimi (komunikaty George’a), w której biorą udział od kilkunastu lat rzesze graczy z całego świata, większe może niż w WoW. Tego jeszcze nie było, prawda?;)

 7. Moze po prostu chca zrobic gre idealna? Ja tam caly czas trzymam kciuki za Duke Nukem Forever. Juz mnie troche rece bola po tych dziesieciu latach ale wytrzymam do konca 🙂

 8. Pamiętam pierwszą informację o Duke Nukem Forever. Byłem wtedy nastolatkiem, który ledwo ochłonął po Duke Nukem 3D Później na screenach pokazywano najprawdziwszą grafikę 3D, nawet VooDoo 3DFX nie dawało takiej podniety jak te screeny. Ten DUKE jak wyjdzie kiedyś wkońcu i jeżeli ta gra nie bedzie mega, super, hiper hitem to nikt jej nie doceni po tylu latach ciągłych projektów. Killzone 2 robiono długo i efekt jest porażający. Duke musi byc conajmniej 3 razy lepszy biorąc pod uwagę czas poświęcony tej grze 🙂 A tak wogóle to czekano kiedykolwiek dłużej na jakąś grę?? Bo ja sobie nie przypominam.

 9. Na Too Human (tu nie dam glowy) i Preya czekano chyba tez cos kolo dekady. No i niektórzy wciąż czekają na kolejne Shenmue 😉

 10. Ciekawe jest to z jaka precyzja obliczyli liczbe zadan jaka jeszcze pozostala do wykonania, aby tajny projekt DNF stal sie w 100% ukonczony, ktorych przypomnijmy jest dokladnie 71!, a zarazem zastanawiajace jest te „drobne” wahanie ich ilosci, gdy zaczynali prace nad gra. No, ale rozumiem, ze robiac gre ponad 10 lat mozna o wielu faktach po prostu zapomniec ;].

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here