Dysk HDD

W dzisiejszych czasach wielu użytkowników zastanawia się, co jest lepszym rozwiązaniem- dysk HDD czy SSD? Wybór z pewnością nie należy do najłatwiejszych, ze względu na to, że oba rozwiązania mają swoje wady i zalety o których warto wiedzieć. Zapraszamy do lektury poniższego artykułu, na temat dysków twardych SSD i HDD, który rozwieje wszelkie wątpliwości dotyczące tego, który z nich jest lepszym rozwiązaniem.

Dysk HDD – wady i zalety

Jeszcze do niedawna zdecydowanie najpopularniejszym rodzajem dysków był ten HDD. Każdy serwis komputerowy oferował wówczas klientom różne pojemności, które z pewnością były satysfakcjonujące. Przede wszystkim dysk HDD wyróżnia dość dużą ilością wolnego miejsca. Wersje 1 TB i większe są zupełnie normalne i często spotykane. Dodatkowo w każdym z tych przypadków mamy do czynienia ze stosunkowo niską ceną. Dlatego też warto zastanowić się nad dyskiem HDD, jeśli zależy nam na oszczędzeniu części kosztów. Niestety tego typu egzemplarze charakteryzują się stosunkowo niską szybkością działania, co jest wyczuwalne w sposób szczególny w tych najnowszych modelach.

Dysk twardy HDD czy SSD

Dysk SSD – dlaczego warto się na niego zdecydować?

Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku dysków SSD. Serwis komputerów https://slserwis.pl/ jest w stanie polecić takie rozwiązanie wszystkim osobom, którym zależy na ponadprzeciętnej szybkości zapisywania i odczytywania danych. Zapewne dlatego dyski SSD są najczęściej wybierane do najnowszych egzemplarzy. Niestety i w tym przypadku nie mamy do czynienia z ideałem. Dlaczego? Dyski SSD są szybkie, niestety ich pojemność jest zdecydowania mniejsza. Najbardziej popularne egzemplarze to 256 GB. Większe rozmiary zdecydowanie więcej kosztują, a na dodatkowe wydatki nie każdy użytkownik jest gotowy.

A może złoty środek?

Czy istnieje więc idealne rozwiązanie? Na pierwszy rzut oka nie, jednakże jeśli mamy podstawowe pojęcie na temat funkcjonowania podzespołów, jesteśmy w stanie stwierdzić, że możliwe jest skorzystanie z obu dysków jednocześnie. Jak to jest możliwe? Serwis komputerowy Olsztyn jest w stanie bez większych problemów zamontować (w większości przypadków) wewnątrz obudowy zarówno dysk SSD, jak i HDD. Jak to wygląda w praktyce? Na małym dysku twardym SSD zainstalowany jest system operacyjny, dzięki czemu całe urządzenie działa szybko i stabilnie. Funkcję magazynowania plików i folderów spełnia oczywiście dysk HDD, który co prawda jest odrobinę wolniejszy, pomimo wszystko jest w stanie przechowywać ogromną ilość danych.

dysk zewnętrzny

Pamiętajmy o dyskach zewnętrznych

Warto pamiętać o tym, że w skrajnych przypadkach możliwe jest skorzystanie z dysków zewnętrznych. Dzięki nim nie musimy rozbierać obudowy, aby móc wyposażyć dane urządzenie w dodatkowe zasoby pamięci. Tego typu sprzęt podłącza się za pomocą złącza USB. Na rynku znaleźć można dyski zewnętrzne SSD i HDD. To jaki wybierzemy finalnie w dużym stopniu zależy od naszych indywidualnych preferencji. Weźmy pod uwagę jakim budżetem dysponujemy i podejmijmy odpowiednią decyzję z głową.

[Głosów:4    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here