Znów zebraliśmy ich całkiem sporo. Nie wszystkie jednak są przyjemne. Jeśli więc zgubiliście gdzieś gazetę, albo zabrała ją wam dziewczyna lub małżonka, to zerknijcie na poniższe informacje. Powinny one zastąpić wam lekturę dowolnego dziennika. Przy okazji możecie dowiedzieć się czegoś ciekawego.

CD Projekt

Tradycyjnie zaczniemy od warszawskiej firmy. Ta znów chce zainteresować graczy nowymi materiałami z dystrybuowanych przez siebie gier. Na pierwszy ogień pójdą u nas Lost – Zagubieni. Możemy już obejrzeć oficjalny zwiastun filmowy z gry (dostępny Lost- Trailer). Jeśli ten wam się spodobał, to zachęcamy do zajrzenia na tę stronę gdzie znajduje się wywiadz twórcami Zagubionych.

Sama gra pojawi się w sklepach w pierwszym kwartale tego roku. Będziemy mogli ją nabyć za 99,90 PLN. Więcej na jej temat przeczytacie na tej stronie.

Największą ilością trailerów (aż pięcioma) chwali się The Club – najnowszy shooter Bizarre Creations. Na temat gry nie będziemy się rozpisywali. Zapewne po obejrzeniu takiej ilości materiałów filmowych będziecie wiedzieli wszystko na jej temat. Klipy wideo dostępne są tutaj:

Trailer 1
Trailer 2
Trailer 3
Trailer 4
Trailer 5

Na sam koniec spotkania z materiałami wideo i screenshotami z gier, odsyłamy was do świeżej galerii RACE 07 WTCC Game. Ten tytuł już wkrótce zostanie przez nas zrecenzowany. Póki co możecie jednak przejrzeć te obrazki.

My natomiast w imieniu CDP przypominamy, że patronami medialnymi tej produkcji są TVN Turbo, Eurosport oraz tygodnik MOTOR. Kiedy czytacie te słowa RACE 07 jest już w sklepach. Możecie go nabyć za 129,90 PLN.

Do sprzedaży trafił również Devil May Cry 4, który jak widzieliście w Weekendowym Graniu wpadł już w ręce Piotrka Czyszczonia. Wyglądajcie naszej recenzji na dniach. Jeśli natomiast nie możecie już wytrzymać, to możecie udać się do sklepów gdzie znajdziecie tę produkcję w wersjach na Playstation 3 (249PLN) i Xboxa 360 (219,90 PLN). Pecetowa konwersja ukaże się dopiero w maju w cenie 99,90PLN.

Ostatnią produkcją, która już dziś znajdzie się w sklepach jest Asterix na Olimpiadzie. Więcej na jego temat przeczytacie na tej stronie . My informujemy, że przygody dzielnego Gala kosztują 79,90PLN. Gra została wydana w pełnej polskiej wersji językowej.

Jeszcze nie w sklepach, ale już w planie wydawniczym firmy znajduje się STALKER: Clear Sky. Produkt ten będziemy mogli nabyć w tym roku w sugerowanej cenie…nie wiemy jeszcze jakiej. Do tematu na pewno wrócimy kiedy tylko CD Projekt powie coś na temat gry.

Starym zwyczajem na koniec zostawiliśmy informacje biznesowe i te, które dotyczą nagród. Lubiany przez praktycznie wszystkich graczy Wiedźmin zdobył pierwszego lutego dwa ASy Empiku (w kategoriach „Najlepsza gra na PC” oraz „Wydarzenie roku 2007”). Jednocześnie poinformowano nas, że na całym świecie sprzedano mniej więcej 600 tysięcy kopii tego tytułu (w Polsce 140 tysięcy). Gratulujemy sukcesu firmie CD Projekt i ekipie CD Projekt Red. Czekamy na kolejne dobre wieści.

Prosto ze świata wielkiego biznesu doszły nas słuchy o odłączeniu się serwisu Gram.pl od spółki matki CD Projekt. Od pierwszego lutego GRAM jest w pełni niezależną spółką. Firma ma zamiar: „dynamicznie powiększyć asortyment w naszym sklepie o wydawców, z którymi dotąd nie mieliśmy umów, powiększyć asortyment o sprzęt IT dla graczy oraz o produkty wirtualne”. Wkrótce mamy się również doczekać uruchomienia go w wersji 2.0. O wszystkich zmianach, nowościach oczywiście was poinformujemy.

Techland

Na wstępie informowaliśmy, że spotkamy się również z przykrą wiadomością. Ta dotyczy wrocławskiego Techlandu i Kapitana Pazura. Niestety na tę postać wygasła licencja w związku z czym Techland nie wyda drugiej części przygód walecznego kota. Prawdopodobnie w połowie kwietnia zobaczymy natomiast grę platformową inspirowaną perypetiami Pazura.

LEM

Warszawska firma donosi, iż w sklepach pojawiła się gra Blazing Angels II: Secret Missions of WWII. Tytuł ten jednocześnie został wydany na Xboxa 360 (259,99PLN) oraz pecety (99,90PLN). W najbliższym czasie, o czym was oczywiście poinformujemy, na rynku pojawi się wersja na Playstation 3.

NoWay Studio

Na rynku debiutuje nowe polskie studio, które zajmie się produkcją gier (a przynajmniej jednej gry) na konsolę Nintendo DS. Ich nowy projekt nazywa się C.O.R.E. W chwili obecnej jego autorzy kończą pracę nad kampanią dla pojedynczego gracza a zarazem pracują nad trybem multiplayer. Koniecznie zajrzyjcie na ich stronę domową. Zobaczcie czy Polacy szykują kolejny eksportowy hit. My obok tego newsa wkleimy świeże grafiki z tej produkcji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here