Od poniedziałkowego wieczoru nowy MGS był jednym z głównych tematów dyskusji w świecie gier wideo.Tytuł ten został zapowiedziany na konferencji prasowej Microsoftu, ale jednak nikt wprost nie wspomniał o tym, że Xbox 360 to jego jedyne przeznaczenie. Wczoraj Konami w końcu wyjawiło swoje plany dotyczące Rising.

Oficjalne wieści brzmią: MGS: R ukaże się równocześnie na PlayStation 3, PC oraz X360. Będzie to debiut serii na Xboksie oraz jej trzecia próba na komputerach osobistych. Premiera została zaplanowana na przyszły rok.

Głównym bohaterem Rising ma być Raiden, który pojawił się już w MGS 2: Sons of Liberty oraz w części czwartej, zatytułowanej Guns of the Patriots. Najpewniej to właśnie pomiędzy wydarzeniami z tych dwóch gier umiejscowiona będzie akcja nowego Metal Geara, zapewne ukazując przemianę Jacka oraz poszukiwania córki Olgi Gurlukovich.

Hideo Kojima, ojciec sagi MGS odżegnuje się jednak od Rising. Szef Kojima Productions woli zostawić przygody Raidena świeżej krwi, zaś sam, wraz z ekipą, która tworzyła Guns of the Patriots, skupia się na Peace Walker, świeżo zapowiedzianej kontynuacji Portable Ops, która wyjdzie na PlayStation Portable. Sam Kojima stwierdził, iż jego zdaniem to jest prawdziwy ciąg dalszy serii. I podczas gdy prac nad Rising będzie jedynie doglądał, to w Peace Walker zajmie się tym, czym zwykle przy kolejnych MGS-ach – scenariuszem i „reżyserowaniem”.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here