W wywiadzie dla serwisu GamesIndustry.biz, Gerhard Florin, przedstawiciela EA, stwierdził, że to konsumenci zadecydują, czy cena PlayStation 3 jest faktycznie za wysoka. Wbrew powszechnie panującej opinii, że next-gen SONY jest zbyt drogi, Florin uważa, że popyt na konsolę będzie wysoki – przynajmniej przez pierwszy rok obecności platformy na rynku. Natomiast o tym, czy cena faktycznie jest za wysoka, przekonamy się w 2009 roku – wtedy będzie można stwierdzić, czy SONY odpowiednio wyceniło PlayStation 3:

O tym czy jest za wysoka [cena przyp. red] zadecydować muszą konsumenci, lecz nie sądzę, aby przez pierwszy rok cena była problemem, który by cokolwiek hamował”, uważa Florin. „Z oceną wstrzymałbym się przez najbliższe dwa lata”, dodaje.

Idąc tokiem rozumowania przedstawiciala EA, słaba sprzedaż PlayStation 3 nie jest wynikiem jej zbyt wysokiej cenyi. Szkoda, że na PlayStation 3 brakuje obecnie gier, które zachęcałby do kupna urządzenia – wówczas wiedzielibyśmy czy chodzi jedynie o jego cenę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

4 KOMENTARZE

  1. Też uważam, że Sony ma przyszłość (dobrą) przed sobą. Życzę powodzenia. Chciałbym za 3 lata mieć jakąś ciekawą alternatywę do Xa.

  2. Florin proponuje wstrzymać się z oceną dwa lata, więc ja oponuje za tym, by tyle samo poczekać z zakupem konsoli – w końcu nikt nie chce kupić kota w worku, prawda? 😉

  3. fakt siergiej. z tym, ze gorzej jak za 2 lata sie okaze, ze cena naprawde byla za wysoka, co wtedy? Sony juz raczej nie cofnie sie o 2 lata i nie obnizy ceny:P

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here