W swoim najnowszym oświadczeniu, Eidos – wydawca między innymi Just Cause, poinformował, że nie ma zamiaru wydawać gier na next-gena SONY aż do momentu, w którym konsola będzie miała wystarczającą bazę użytkowników. Moment ten, zdaniem szefostwa Eidos ma nastąpić w drugiej połowie fiskalnego roku 2008: ”Jesteśmy przekonani, że PlayStation 3 będzie odnosić sukcesy i tworzymy z myślą o niej technologie oraz produkcje. Ponieważ jednak jesteśmy zdania, że do drugiej połowy roku fiskalnego 2008 baza użytkowników konsoli nie będzie wystarczająco duża, większość naszych znaczących produkcji na PlayStation 3 nie ukaże się przed upływem tego terminu”, powiedziała prezes firmy – Jane Cavanagh.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

9 KOMENTARZE

  1. jeszcze kilku duzych wydawcow i baza PS3 nigdy nie bedzie wystarczajaco duza – ta informacja najlepiej obrazuje to w jakiej sytuacji aktualnie jest Sony

  2. Czemu wydawcy się odwracają przecież PS3 ładnie „schodzi” do rączek przyszłych graczy i czekają na fajne tytuły. Dla mnie to jakaś wymówka jest. Pewnie będą tworzyć na X360 bo jest od 1,5 roku i baza użytkowników większa. Bezsensu. Boją się, że ich gry nie sprzedadzą się w odpowiedniej liczbie? Żałosne:(

  3. zalosne?? a co jest Twoim zdaniem celem takiej firmy jak Eidos? mi sie wydaje ze zysk. Tutaj to czysta matematyka i nie ma inaczej. PS3 w porownaniu do X’a czy nawet Wii ma slabiutka baze uzytkownikow (nawet wliczajac ten wypasiony start w UK). Liczby mowia same za siebie. Do tego, nie kazdy user konsoli kupi wszystkie gry wiec odsetek robi sie jeszcze mniejszy. Przy aktualnych nakladach firm na produkcje gier (to sa miliony dolarow) zysk osiaga sie po sprzedaniu setek tysiecy kopii a tego na PS3 jakby nie liczyc sie po prostu nie uda. Faktem jest, ze posuniecie Eidosu jest radykalne no ale to dowodzi tylko, ze Sony nie ma sie zbyt dobrze. btw. „Dla mnie to jakaś wymówka jest. ” – wymowka od czego? Twoja argumentacja nie ma kompletnie sensu. . :/

  4. „Do tego, nie kazdy user konsoli kupi wszystkie gry wiec odsetek robi sie jeszcze mniejszy. „Jak jest sie tłokiem i robi gnioty zamiast gier to oczywiste ze tak nie bedzie ;]Sa zarowno na X’a jak i PS gry, które pojawiają się u „prawie” każdego posiadacza konsoli. Wiec jak sie chce to mozna i nie trzeba wywalac grubych milionów i pompowac balona by osiagnac sukces.

  5. Czasami jak czytam komentarze, to mam wrażenie, że niektórzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Ten artykuł jest dowodem na to, jak istotny jest tytuł. To on nasunął wam kontekst, choć nie jest prawdziwy – powinien znaleźć się znak zapytania. Dlaczego? Przecież EIDOS nie wycofuje supportu. Pracuje nad technologią po to, żeby w nowym roku wydać nowe gry na PS3. <i>?Jesteśmy przekonani, że PlayStation 3 będzie odnosić sukcesy i tworzymy z myślą o niej technologie oraz produkcje. Ponieważ jednak jesteśmy zdania, że do drugiej połowy roku fiskalnego 2008 baza użytkowników konsoli nie będzie wystarczająco duża, większość naszych znaczących produkcji na PlayStation 3 nie ukaże się przed upływem tego terminu?</i>Co tu jest napisane? I tak dzisiaj rozpoczęte produkcje skończą dopiero za rok. Inaczej mówiąc, żeby wydać ciekawy tytuł na PS3 już w 2008 roku musieli zacząć pisać go rok, dwa lata temu. Czyli praca musi wrzeć. A po co wydają taki dziwny msg? No jak po co? Żebyście nie czekali, tylko brali to co teraz wydali.

  6. chyba każdy zdrowo myślący mógł się spodziewać podobnego posunięcia, ale EIDOS i tak bedzie wydawal gry na PS3, jestem tego pewien – w przyszlości.

  7. @maksiu – ps2 sprzedało się w liczbi eokoło 100ml egzemplarzy, xbox pewnie 1/5 tego, gamecube coś koło tego też ma za sobą. Pokaż mi więc grę która sprzedała się w nakładzie choćby 100mln egzemplarzy, jedynie 100mln, co będzie raptem 2/3 liczby sprzedanych konsol. Sądze, że nie będzie ci łatwo, bo gry sprzedają się w ilościach do 10mln i to gry topowe, final fantasy, czy niedługo pewnie WoW (PC). Do tego by zyskać starus „sprzedane z każdym egzemplarzem konsoli” jednak trochę brakuje, prawda?

  8. Fakt trochę przesadziłem. Faktem jest, że szara strefa nie śpi i wysoce zwieksza ten wskaźnik. Faktem też jest, że wszystkich posiadaczy konsol, których znam łączy 100% powtarzalność pewnych tytułów, ale przyznaje sie do błędu i pozdrawiam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here