Należy zaznaczyć, iż przejdzie ona tym samym do historii polskiego E-Sportu, jako pierwszy zespół grający w Enemy Territory, który w pełni samodzielnie wyjechał na zagraniczny turniej.

Fenomen Enemy Territory

ET zostało wydane jako następca Return to Castle Wolfenstein w 2003 roku. Gra ta odniosła kolosalny sukces, a przede wszystkim wprowadziła nowe standardy rozgrywki sieciowej. Podział postaci na polu bitwy na klasy okazał się genialny i przyciągnął dziesiątki tysięcy graczy na całym świecie. Nie spotykana do tej pory zależność zawodników w drużynie podbiła serca ich wszystkich.

Początkowo Enemy Territory uznane było za grę dużo słabszą od pierwowzoru. W chwili obecnej, z perspektywy czasu, można jedynie powiedzieć, że jest inna a jej popularność zdecydowanie pobiła RTCW. Duży wpływ na pewno miało to że jest całkowicie darmowa. Jej sukces jest dowodem na to, że można zrobić wspaniałą grę i dać ją ludziom za darmo.

Kilka słów o Fear Factory X-Fi

Fear Factory X-Fi jest najstarszą polską drużyną, która w przyszłym roku świętować będzie dziesięciolecie swojego istnienia. FF X-Fi należy do najbardziej rozpoznawalnych i renomowanych drużyn w naszym kraju. Na swoim koncie posiada setki osiągnięć, które przyczyniły się do nawiązania we wrześniu 2006 roku współpracy z obecnym sponsorem głównym, firmą Creative Labs – liderem branży rozrywki cyfrowej.

Platforma Enemy Territory należy obecnie do jednej z najlepiej rozwiniętych w naszym kraju ( wyprzedza ją tylko Counter-Strike ). Każdego roku odbywają się dziesiątki turniejów. Mając na uwadze ową platformę, Fear Factory X-Fi zalicza rok 2006 do wyjątkowo udanych, gdyż odniósł zwycięstwa we wszystkich najważniejszych imprezach takich jak: LAN Party Śląsk II oraz Poznań Game Arena 2006.

Finał LAN Crossfire Prizefigth Challenge 2

Na finale LAN drużyny rozegrają swoje spotkania w czterech grupach, z których dwa najlepsze zespoły awansują do fazy play off. W tej fazie obowiązywać będzie system double elimination.

Przypomnijmy iż jest o co walczyć. Gracze rywalizować będą w sumie o 3 000 euro:

1 miejsce – 1 500 euro
2 miejsce – 1 000 euro
3 miejsce – 500 euro
Spotkanie finałowe rozpocznie się w niedziele o godzinie 14.30

Nasza drużyna na podbój Holandii wyruszyła już w środę, o godzinie 20.00 prywatnym busem. Ośmioosobowa kadra na miejsce dotarła w czwartek, co dało im możliwość wypoczynku przed piątkowymi spotkaniami grupowymi.

Kadra Fear Factory X-Fi na CPC2:

Gracze:

• Rafał „Wrobel” Maćkowiak
• Michał „Śmieszek” Nowicki
• Grzegorz „nrs” Pyka
• Marcin „r1co” Kazimierczak
• Paweł „Wiesiek” Miłaszewski
• Jakub „s4rna” Sarna

Opiekunowie medialni:

• Łukasz „Thoro” Gwit
• Hubert „Fronki” Fronczak

Mamy przyjemność ogłosić również, iż nasz sponsor, firma Creative, przygotowuje wiele konkursów dla publiczności. Wśród przewidzianych nagród znajdują się bardzo wartościowe karty dźwiękowe i a także najwyższej klasy słuchawki.

Osoby, które będą nieobecne na turnieju w Holandii serdecznie zapraszamy do śledzenia przebiegu imprezy za pośrednictwem www.eSports.pl, www.hsradio.pl oraz www.gamestv.org a także relacji na www.enemyterritory.pl .

[Głosów:0    Średnia:0/5]

8 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here