Trzynasty (oby nie pechowy) „Fajnal” z początku zapowiadany był jako gra na wyłączność dla PlayStation 3. Twórcy gry, Square Enix, długo trwali w postanowieniu, iż nie wydadzą FF XIII na żadną inną konsolę. Decyzja „Kwadratowych” uległa zmianie dopiero na tegorocznych targach Electronic Entertainment Expo, gdzie ogłoszono, iż ten z dawna wyczekiwany jRPG trafi również Xboksa 360 i to w dodatku bez żadnego opóźnienia względem wersji na PS3.

Okazuje się jednak, że…prace nad przeniesieniem trzynastej odsłony kultowej sagi na konsolę Microsoftu jeszcze nawet nie ruszyły, SE woli bowiem wpierw ostatecznie zamknąć fazę pisania gry na PlayStation. Jeżeli o produkcję chodzi, to pracujemy w tej chwili nad wersją na PS3. Skończymy ją, zanim przejdziemy do 360. Jesteśmy w miejscu, gdzie możemy umieścić build na dysku Blu-Ray i grać w niego na naszych testowych konsolach. powiedział Yoshinori Kitase, producent najnowszej części Final Fantasy. Pracownik Square wypowiedział się również na temat samej decyzji o wydaniu tej pozycji również na Xboksie. Nie chcielibyśmy, by traktowano to jako „zdradę” albo zawód. To nie odwołanie, ani opóźnienie wersji na PS3! To raczej dodatkowy bonus dla fanów 360. Nie będziemy ustawiać ich w gorszej pozycji w żaden sposób. oznajmił.

Final Fantasy XIII to część zapowiedzianej kompilacji Fabula Nova Crystalis. Gra w Japonii ukaże się tylko na PlayStation 3, a z kolei w Europie i Stanach Zjednoczonych wydana zostanie również na Xboksie 360. Planowo FF XIII ukaże się w przyszłym roku, ale ciężko ocenić, czy Square Enix zdoła się wyrobić, skoro wersja na X360 jest jeszcze w powijakach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

5 KOMENTARZE

  1. to nie odwołanie, ani opóźnienie wersji na PS3!

    Wersja na PS3 wcaaaale nie będzie opóźniona, skoro już jest prawie gotowa, a musi czekać, aż przepiszą ją na X360. . .

  2. Bill musial niezle posmarowac. Jednak mimo wszystko powinni zrobic wersje PS3 i ja wydac, a pozniej ewentualnie sie bawic z X360. Bo dojdzie do tego, ze nikt tej gry nie kupi, gdy ludzie sie zniecierpliwia. I tak juz podpadli ta zdrada platformy Sony.

  3. JW, jesli SE kogoś zdradziło to tylko Nin. Pierwsze sześć części (najlepszych) wydane zostały na oba (S)NES’y. Dopiero od siódemki wzwyż FF pojawiały się na platformach Sony.

    • JW, jesli SE kogoś zdradziło to tylko Nin. Pierwsze sześć części (najlepszych) wydane zostały na oba (S)NES’y. Dopiero od siódemki wzwyż FF pojawiały się na platformach Sony.

      Ale nawet w międzyczasie pojawiały się gry na Game Boye, nawet na GCN. . .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here