Serwis Gamesindustry.biz donosi, że hinduska firma Reliance Big Entertainment otrzymała połowę udziałów w firmie Codemasters. Całą operację sfinansuje wywodzące się z Indii Zapak Digital Entertainment, które jednocześnie zajmie się nadzorowaniem całej operacji. Samo Zapak jest natomiast największą hinduską firmą z branży elektronicznej rozrywki. Specjalizuje się ona w produkcjach typu MMO, „casualowych” grach online, prowadzeniu „growych kawiarenek” oraz dystrybucji software'u.

Opisaną operację skomentował prezes Mistrzów Kodu – Rod Cousens. Stwierdził on, że dzięki niej jego firma otrzyma dostęp do dużej ilości środków finansowych. Mają one umożliwić Mistrzom Kodu rozwinąć działalność na wielu platformach (również mobilnych – iPhonie) i przeistoczyć się z dbającej o jakość angielskiej firmy, w firmę „rozdającą karty” na całym globie. Wiadomo również, że Mistrzowie Kodu będą chcieli zaistnieć w Indiach gdzie zamierzają mocno promować wirtualny krykiet, wyścigi F1 oraz produkcje muzyczno-rytmiczne. Cousens zaznaczył przy okazji, że przyszłość Codemasters jeszcze nigdy nie wyglądała tak dobrze.

I tym optymistycznym akcentem zakończymy naszą wiadomość. Mamy nadzieję, że firma już wkrótce pokaże swój pełny potencjał. F1 2010 zapowiada się bardzo dobrze. Po cichu liczymy na to, że gra stanie się wielkim przebojem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here