Wakacje. Piekło dla wszystkich, którzy nie mają tyle szczęścia, żeby wyrwać się z roboty. Wszyscy znajomi jadą nad morze, w góry, nad jeziora, albo za granicę, a Ty siedzisz w swoim zacisznym biurze i wyrabiasz 150% normy? Tylko gry mogą tu pomóc. Miło wyskoczyć na piaszczystą plażę. Chociażby tylko wirtualnie.

Nowa strona internetowa Forza Motosport 2 (link) przypomina bardziej blog poświęcony tematyce motoryzacji. Do jej prowadzenia Microsoft zatrudnił byłego dziennikarza, parającego się tematyką gier, który mianowany został na stanowisko community writera. Na nowej stronie znaleźć można m.in. rozległe informacje o zespole developerów, procesie powstawania gry oraz interesujących wydarzeniach motoryzacyjnych.

Strona Forza Motosport 2 zawiera również kilka informacji o samej grze. Microsoft zapewnia, że powstaje ona na całkowicie nowym silniku, co z pewnością jest policzkiem wymierzonym w sony, które pracuje obecnie nad unowocześnioną wersją Gran Turismo 4 na PlayStation 3. Ponadto w planach autorzy mają opracowanie 60 tras w 18 sceneriach, oraz 13 prawdziwych torów wyścigowych. Wzorem Gran Turismo, Forza Motosport 2 ma również powalać płynnością – niezależnie od tego, co dzieje się na ekranie, konsola utrzyma wyświetlanie 60 klatek na sekundę. Ponad 300 w pełni niszczących się wozów ze stajni m.in. VW, Porsche, Ferrari, Nissana czy GM, wraz z możliwością malowania, to nie nowość, ale mimo wszystko cieszy.

Nowa strona Forza Motosport 2 to wyłom w sztampowym podejściu do tematu. Do tej pory oficjalne strony gier pełniły rolę ładnej wizytówki z podstawowymi, a ponadto rzadko kiedy aktualizowanymi informacjami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here