Usuwanie postaci w grach MMO to zabieg stosowany już kilkakrotnie przez wydawców. Teraz do niechlubnego grona firm, które wykorzystują nieprzyjazne zapisy w plikach Terms of Service, dołącza Funcom. Twórcy Age of Conan rozesłali właśnie wiadomości do osób, które posiadają nieaktywne konta. Jej treść wygląda następująco:

W ramach naszego procesu prac konserwacyjnych oznaczyliśmy Twoje konto jako kwalifikujące się do usunięcia postaci poniżej 20 poziomu doświadczenia. Reaktywuj swoje konto, by zapewnić rozwój swoim bohaterom i zachować ich nazwy.

Firma oferuje w ramach prezentu siedem darmowych dni, doliczanych do okresu wybranego przy reaktywacji profilu. Jako korzyści płynące z powrotu wymienia się punkty dla weteranów, nagrody za dłuższe subskrypcje, darmową postać na 50 poziomie doświadczenia, nową zawartość czy poprawione działanie gry.

Nie sposób jednak pozbyć się uczucia, że coś jest nie tak. 20 poziom to mniej więcej moment, kiedy postaci opuszczają Tortage – lokację skupioną w dużej mierze na samotnej rozgrywce i pozwalającą rozwinąć bohatera. Z pewnością są ludzie, którzy zdecydowali się zaczekać z rozwojem swoich alter ego w oczekiwaniu na pierwsze oficjalne rozszerzenie do AoC. Nie jest to raczej dobry argument do przyśpieszenia procesu zapłat za abonament…

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here