Mass Effect był z pewnością jedną z ciekawszych pozycji ubiegłego roku – oczywiście mam na myśli wersję na PC, konsolowy oryginał pojawił się nieco wcześniej (2007) i podbił serca graczy. Owszem, być może nie była to „hardkorowa” gra cRPG, a elementy akcji zaczerpnięte z gier TPP nie wszystkim przypadły do gustu, ale można to magikom z BioWare wybaczyć. Teraz czekamy z niecierpliwością na część drugą przygód w fantastycznym uniwersum. Wiemy już, że druga część ME pojawić się ma w pierwszym kwartale przyszłego roku. Tymczasem pojawił się pierwszy materiał wideo! I choć to tylko teaser to jest on z pewnością godny polecenia. Szczególnie końcówka.

Czy Komandor Shepard naprawdę… Nie! To już musicie zobaczyć na własne oczy.

Zapraszamy także do naszych recenzji pierwszego Mass Effect – konsolowej i pecetowej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

16 KOMENTARZE

 1. Tizer spoko tylko żeby gra była dłuższa niż jedynka

  Uff. . . „chorobowe” mam to przysiadłem w tym tygodniu i po miesiącu przerwy udało mi się Mass Effect skończyć. Licznik wskazywał ponad 42h. Czyli jak na „kosmiczny rpg od bioware” nie jest tak źle ; ).

 2. Oby wyszło też na PS3, jedynka to dla mnie jedna z najlepszych gier RPG, znacznie lepsza od Obliviona czy Fallot 3. A historia pochłonęła mnie bardziej niż jakakolwiek inna. Dla mnie MUST HAVE jeśli będzie na PS3. Pozdrawiam

 3. Fajny trailer. Szkoda tylko że to zwykły chwyt by zacząć grę jako zwykły szarak, gdyż Sheppard stracił/zapomniał swoje zdolności.

  • Fajny trailer. Szkoda tylko że to zwykły chwyt by zacząć grę jako zwykły szarak, gdyż Sheppard stracił/zapomniał swoje zdolności.

   Bioware nie może nam tego zrobić. To by przekreśliło w moich oczach cały dorobek tej firmy i zaprzepaściło całą jej wiarygodność. Tak się nie robi i już.

 4. Stracił całą załogę i wsszystkie umiejętności. Widzieliście jakąś grę gdzie zaczynało się od super napakowanego sprzętem i skillem bohatera? Tu działa zasada: od zera do bohatera.

  • Widzieliście jakąś grę gdzie zaczynało się od super napakowanego sprzętem i skillem bohatera?

   Tak. Baldur’s Gate II: Throne of Bhaal ;P

   Bioware nie może nam tego zrobić. To by przekreśliło w moich oczach cały dorobek tej firmy i zaprzepaściło całą jej wiarygodność. Tak się nie robi i już.

   Robi, robi. Jeżeli można zarobić na tym pieniądze to czemu nie? Oczywiście jeżeli w ME2 Shepard naprawdę będzie KIA (i nie wróci do życia w jakiejkolwiek formie – nawet w metaforycznej wersji, czyli żyje w swoim potomku) to będę mile zaskoczony przez Bioware.

  • Może tylko straci pamięć?

   Przez to nie tylko nie pamięta swoich towarzyszy, ale także stracił swoje uber-widmowe skille. Hmm. . . dziwnie zaczyna mi to pachnąć Wiedźminem. ME2 też ma być „mroczny i ponury” – tak przynajmniej twierdza jego twórcy.

  • Może tylko straci pamięć?

   tego sie obawiam. . . ze ponownie zostanie powielony schemat KOTOR’a. . . ale z drugiej strony Shepard jest ikoną gry więc raczej nie można się spodziewać tego że go „zabiją”. Ja wciąż liczę że twórcy gry szykują jakąś niespodziankę

 5. a ja przeszedłem mass effet w 32h 17min i 13 sec!!całe szczęście nikt mnie nie zmusza do kupowania gier . . . gdyby nie ten mały robak w środkuteaser działa tak jak powinien . . porusza umysły

 6. Jack Lamden, Quality Assurance at Bioware, has responded to a user’s question about whether Bioware has decided to back down from their initial claim that you would be able to transfer your Mass Effect 1 save data to the second game. His response: „Hang on to your Mass Effect 1 saves. ”

 7. Ja w to nie wierze 😛 To musi być jakiś chwyt marketingowy 😛 Najpierw nie żyje potem długo żadnych wiadomości o grze, ludzie szaleją a zagramy i Sheph będzie 😀 Chyba że na prawdętragicznie zginoł ?? Pierwsze Ludzkie Widmo, i teraz znów będzie trzeba się postarać w sumie to ciekawy kawałek fabuły który by odpadł:/ może go uratujemy??hmm. . . A możeee. . . aaaa muzg mi sie pali !!! To nie może być prawda !!! 60Lev !!! Tyule godzin przy kosoli, Nieeee!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here