Nie przepadamy za wszelkiej maści zestawieniami typu „Dziesięć największych biustów w grach wideo” czy „Pięć grzybków, które dają ciekawe bonusy”. Serwis Digital Battle opublikował jednak listę dziesięciu najdroższych produkcji w historii elektronicznej rozrywki, a że lubimy się kąpać w dolarach (euro wrzucamy do basenu tylko w weekendy), to postanowiliśmy sprawdzić kto na gry wydaje tyle, co my na kebaby w ciągu miesiąca.

Na pierwszym miejscu znajdziemy oczywiście przygody Niko Bellica, które kosztowały firmę Rockstar aż sto milionów „martwych prezydentów”. Kto wskoczył na kolejne pozycje? Tego dowiecie się już po sprawdzeniu listy umieszczonej pod treścią tego newsa. Na zakończenie dodamy tylko, że już wkrótce może się ona okazać nieaktualna, ponieważ umieszczono na niej miedzy innymi APB, które wciąż pochlania kolejne dolary oraz Gran Turismo 5, które w okolicach dnia premiery – czyli w roku 2025 – zapewne wskoczy na pierwszą pozycje i będzie mogło pochwalić się liczbą deklasującą PKB najbiedniejszych krajów świata.

10 gier z największym budżetem w historii elektronicznej rozrywki:

Grand Theft Auto IV – $100 milionów
Gran Turismo 5 – $80 milionów
Shenmue – $70 milionów
Too Human – $60+ milionów
Metal Gear Solid 4 – $60 milionów
Halo 3 – $55 milionów
APB – $50 milionów
L.A. Noire – $50 milionów
Final Fantasy XII – $48 milionów
Killzone 2 – $45 milionów

[Głosów:0    Średnia:0/5]

6 KOMENTARZE

  • ciekawe czy się zwróciły 🙂

   L. A. Noire i GT 5 już się zwróciły ;)Jak widać taki Killzone 2 nie był aż takim drogim projektem (choć tani też nie był :)Ciekawe ile kosztował FF XIII ?ps. może ktoś rozszyfrować skrót APB bo nie kojarzę za bardzo. ps2. tak, mam własną willę z basenem 🙂

 1. ps. może ktoś rozszyfrować skrót APB bo nie kojarzę za bardzo.

  All Points Bulletin. Sieciowa zabawa w policjantów i złodziei.

  ps2. tak, mam własną willę z basenem 🙂

  Kiedy impreza 😉 ?

  • Kiedy impreza 😉 ?

   Póki co woda w basenie skuta lodem tak więc . . . Chodź jak widzę kilka osób też ma willę, więc nie jestem sam :)Przy okazji, dostępne jest demo God of War III na PSS PL. Chyba to samo co Sony udostępniło wcześniej (kody) bo oznaczone jest jako pobrane choć dzisiaj go nie pobierałem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here