Reprezentanci wydawcy Take Two pokazali na targach E3 nowe gry, nad którymi pracują, w tym wyczekiwane w Europie Grand Theft Auto IV, Civilization: Revolution i BioShock.

Prowadzony przez prezesa Take Two Straussa Zelnicka pokaz rozpoczął się od wystąpienia szefa firmy Firaxis, Sida Meiera. Twórca Cywilizacji przedstawił najnowsze wcielenie swojego tytułu, skierowane do właścicieli konsol. Znacznie uproszczona mechanika i bardziej uniwersalny wygląd mają umożliwić dotarcie franczyzie do nowej publiki. Co ciekawe, głos w trailerze gry podłożył muzyk Henry Rollins.

W czasie prezentacji BioShock pokazano intro, nawiązujące zarówno do motywów ze znanego na całym świecie serialu Lost, jak i ogólnie lat sześćdziesiątych. Widzowie poznali historię tajemniczego miasta Rapture. Zapewniono również, że jako broń może nam posłużyć niemal dowolny przedmiot.

Bohater użył m.in. bomby elektrycznej do wyeliminowania wrogów stojących w kałuży. Zaatakowany przez gang z pochodniami, wyciągnął znany z gangsterskich filmów z lat 30-ych Tommy Gun.

W czasie pokazu Grand Theft Auto IV pokazano nowe, znacznie prostsze menu gry. Równocześnie twórcy zapewnili, że to nie sequel Grand Theft Auto: San Andreas, a przeskok będzie porównywalny do przejścia z grafiki 2D do 3D. Główny bohater, Niko Bellic, kradnie samochód i udaje się na przejażdkę po mieście. Grafika jest ostra i wyraźna, aczkolwiek kodu nie zoptymalizowano – widać, że gra nieco skacze. Na pięknym niebie widać przelatujące samoloty.

W czasie pokazu zaprezentowano również grę All-Pro Football 2K8.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

7 KOMENTARZE

  1. Rewelacyjna informacja! Civilization na kosole!!!Szkoda tylko, że znów z właścicieli konsol robi się myślących inaczej. „Znacznie uproszczona mechanika i bardziej uniwersalny wygląd mają umożliwić dotarcie franczyzie do nowej publiki”Ciekawe dlaczego właściciele PC nie są traktowani jak dzieci specjalnej troski i tylko posiadacze konsol zawsze mają wszystko spłycone jakby nie można było liczyc na to, że zainteresuje ich coś co wymaga wysilenia szarych komórek. Była szansa na prawdziwą strategię na next-geny a wyjdzie pewnie kolejna strategia zręcznościowa dla delikatnie mówiąc „mało wymagających” odbiorców.

  2. Demostenes – nie chciej żebyśmy my PC- towcy odpowiadali na twoje pytanie bo ci się odpowiedź może nie spodobać. A uwierz mi że i my mamy w swoich kręgach fanboyów. A tak bardziej serio to wydaje się, że jest to wynik myślenia stereotypami. Gry na konsole z reguły reprezentują gatunki szeroko pojętej akcji. Strategii turowych na nich nie za wiele – sam przyznasz. Stąd pojawia się myślenie, że żeby sprzedać grę na konsoli musi być ona szybka. Poza tym to u;roszczenie wynika też zapewne z przekonania, że kontrolery konsol nie nadają się do strategii. Tyle, że akurat z tym przekonaiem to ja się zgadzam 🙂

  3. czekam na gta 4 a nie na gta3 ale demo bym sobie zobaczyl GTA zreszta bioshocka rowniez jezeli ktos dysponuje jakims linkiem bede wdzieczy!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here