Wczoraj donosiliśmy, iż Haze może okazać się tajemniczym exclusivem szykowanym przez Ubisoft dla Playstation 3. Zmartwieni tą sytuacją, dziennikarze serwisu GameSpot, postanowili wysłać maila z pytaniem o platformy na których ukaże się Haze, do wydawcy tego tytułu. Odpowiedź ze strony Ubisoft nadeszła szybko. Czytamy w niej: „Prace nad Haze są najbardziej zaawansowane w wersji dla Playstation 3. Nie ogłosiliśmy jednak, że tytuł ten jest ‘exclusivem' na jakiejkolwiek platformie”.

Wieści te potwierdza, pracujący w studiu Free Radical David Doak: „Tworzymy ten tytuł na wszystkich platformach, więc pozostałe wersje (poza PS3 przyp. red.) na pewno się pojawią. My po prostu patrzymy w jaki sposób najłatwiej doprowadzić do zwrotu środków zainwestowanych w produkcję gry. Myślę, że mamy tu możliwość stworzenia i ‘popchnięcia' nowej własności intelektualnej a w tej chwili Playstation 3 wygląda na dobrą platformę do zrobienia czegoś takiego. Bierzemy oczywiście pod uwagę jej moc – to bardzo ‘zdolna' maszyna – na dodatek powinniśmy sobie z nią poradzić zważywszy na nasze prace wykonane na Playstation 2. Nie przestraszą nas więc rzeczy, które powodują, że inni biją na alarm”.

Wygląda na to, że posiadacze komputerów osobistych oraz Xboxów 360 mogą spać spokojnie. Gra powinna trafić w ich ręce.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

9 KOMENTARZE

  1. „„Prace nad Haze są najbardziej zaawansowane w wersji dla Playstation 3. ” coraz lepiej idzie developerom z ps3 coraz bardziej lubia ps3. . . nice

  2. Trochę nie na temat ale ważne ;-). Colin McRae: DIRTY już do ściągnięcia na MP. Demko waży 768MB. tylko zasysać 🙂

  3. Kolejna gra, ktorej wersja na PS3 to priorytet dla developera!!Milo jest to slyszec!! PS3 rozkreca sie bardzo szybko, nie trzeba czekac roku na dobra gre jak w przypadku M$!!

  4. Zanim gra wyjdzie to akurat minie rok od premiery (nie liczymy europejskiej) playki nowej. Bierzemy pod uwage, że konsola wystartowała w zeszłym roku w listopadzie, nie patrzymy na premierę europejską bo ta najzwyczajniej w świecie była spóźniona. Naturalnie cieszy wydawanie gier na PS3,ale żeby zaraz tak huraaaoptymistycznie podchodzić do sprawy?

  5. (elcracktotal) . . że niby gry na PS3 wychodzą szybciej niż na x360 hahaha czegoś takiego jeszcze nie słyszałem. Poczytaj sobie ile nowych hiciorów wychodzi na x’a a ile na PS3.

  6. Przeciez oni nic nie powiedzieli. . . Bylo to standardowe „no comment”. Nie zdziwie sie jesli gra okaze sie jednak exclusivem na PS3.

  7. Oby tylko nie okazalo sie to mydleniem oczu ze strony Ubisoftu – bylby to spory zawod. Chociaz, z drugiej strony – PlayStation 3 w koncu dostaloby wartosciowego exclusive’a, nie bedacego racerem ;]

  8. Haze nie jest exclusivem na PS3 został potwierdzony na wszystkie platformy tzn, X360, PS3 i PC !!!. . . temat zamknięty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here