Dzięki inicjatywie Mariusza (Zaixa) Rascha i Daniela (sofika) Kędziora, którzy postanowili zorganizować interaktywny turniej w Counterstrike dla kobiet, sytuacja kobiecych klanów zaczyna powoli się zmieniać. W Polish Female Cup 2007 weźmie udział sześć polskich teamów. W przypadku braków tabela zostanie uzupełniona zagranicznymi drużynami.

Turniej odbędzie się dzięki wsparciu firm D-Link, która wspierała turnieje w czasie Poznań Game Arena, oraz GamesNet.pl, która zapewni serwery.

W chwili obecnej zdeklarowały swoją obecność dwa teamy -Wilda D-Link oraz FeminaEsports.pl. W kwestii nagród organizatorzy uchylili rąbka tajemnicy, wspominając o adapterze Onet-Skype DPH-50U od firmy D-Link oraz o 30 darmowych minut od Onet-Skype.

„Turniej tak naprawdę powstał w celu wsparcia kobiecej sceny e-sportu, gdzie jedynie trzy klany grają w stałych składach. Mam na myśli Wilda D-Link, FearFactory.X-Fi i ElitePlayers” – powiedział Mariusz Rasch, współorganizator. Rasch liczy na powstanie nowych żeńskich klanów, które będą mogły pokazać się na Polish Female Cup.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

  1. Niestety w Polsce kobiety grajace powaznie w cs’a mozna policzyc na palcach jednego osbnika. Zeby wyszlo wiecej dodam, ze meskiego 😀

  2. Już za kilka lat może bedzie blisko wyrównania kobiet i meszczyzn jak chodzi o granie w gry 😛 Mi tam pasuje ^^

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here