Electronic Arts jest obecnym właścicielem licencji na gry z uniwersum „Władcy Pierścieni”. Firma rozpoczęła prace nad RPG „The Lord of the Rings: The White Council”. „Nasza gra będzie olbrzymim sukcesem i pokaże moc konsol i komputerów następnej generacji”- twierdzi Steve Gray, producent projektu.

The White Council będzie przeniesieniem na ekrany telewizorów i monitorów książkowych przygód Drużyny Pierścienia i innych opowiadań Mistrza Fantasy. EA nie ukrywa silnej inspiracji adaptacją kinową, jaka wyszła spod ręki Petera Jacksona.

Gracze wcielą się w przedstawiciela jednej z ras: elfa, człowieka, hobbita i krasnoluda. Dzięki swoim poczynaniom będą mógli stać się członkami tytułowej White Council, czyli zgromadzenia, którego członkami byli Gandalf i Saruman.

Electronic Arts całkiem niedawno wypuściłna rynek strategię czasu rzeczywistego „The Lord of the Rings The Battle for Middle-Earth II” i już myśli o kolejnym tytule, wykorzystującym drogocenną licencję. Fanom książek Tolkiena pozostaje tylko czekać z uśmiechem lub płakać, patrząc jak ich ulubione uniwersum wciąż się komercjalizuje. Tak czy siak, White Council ukaże się pod koniec roku 2007 na Xboxa 360, PlayStation 3 i komputery PC.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here