Na pewno to znacie. Kupujecie jedną z tych produkcji, na którą czekacie ładnych kilkanaście miesięcy. Wracacie do domu, rozrywacie na strzępy folię pokrywającą pudełko, wrzucacie płytę do napędu, włączacie instalator…i na tym kończy się zabawa. Ktoś zapomniał wydrukować klucza-CD potrzebnego do uruchomienia instalacji albo gry. Taka wpadka zdarzyła się ostatnio rodzimej firmie CD Projekt przy premierze gry Space Siege. Teraz ten sam błąd popełnił amerykański wydawca Electronic Arts. Wiele kopii gry Red Alert 3 na okładce nadrukowany ma CD Key składający się z dziewiętnastu, a nie dwudziestu cyfr i znaków. Nie można się więc dziwić graczom, którzy zasypali Elektroników emailami i telefonami w tej sprawie. Nigdy jednak nie zgadniecie jak wydawca gigant postanowił rozwiązać ten problem.

Oto oficjalne stanowisko firmy: „W tej chwili dostępny jest rozwiązanie, które pozwala obejść ten problem. Skoro masz pierwsze dziewiętnaście znaków z klucza, to w zasadzie możesz odgadnąć ostatni. Aby to zrobić, wpisz kod, który posiadasz, a następnie przy ostatnim znaku wypróbuj litery od A-Z i cyfry od 0-9. Koniec końców powinieneś znaleźć tę właściwą, co umożliwi ci uruchomienie gry” – taki wpis można znaleźć na oficjalnej stronie gry Command and Conquer.

Pozostawimy to bez komentarza. Nadal jednak uważamy, że ta cudowna zgadywanka jest świetnym materiałem na nieskomplikowaną produkcję dla niedzielnych graczy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

11 KOMENTARZE

  1. Genialne w swej prostocie. Ale w sumie byłoby ciekawiej gdyby EA podało, że brakuje jednej litery, ale. . . musisz odgadnąć której konkretnie :)I jak tu nie mieć pirata – tam bez numerka pograsz 😉

  2. Neverwinter nights 2 które dołożyli mi do geforce’a pozbawione było jednej z literek w serialu :/ Człowiek musi crackować orginalne gry, heh :/

  3. Sam bym na to wpadł, dopisałbym długopisem i nie dzwonił, nie robił awantury tylko z tego powodu że „płacę to wymagam”. Gdyby wcale nie było klucza to co innego. Po prostu to jest pierwszy objective tej gry:) W końcu strategia, więc trzeba byc dobrym strategiem żeby trafić literkę lub cyferkę za pierwszym razem:P

  4. Jakaś część instalatora sprawdza sumę kontrolną klucza i na tej podstawie pozwala lub nie na dalsza instalację. Jeśli EA proponuje zgadywankę to może grupa Reloaded wyda jakiś generator do zagubionego znaku?W sumie wiele hałasu o nic, to tylko około 30 kombinacji.

  5. Muszę przyznać, że to jeden z najzabawniejszych newsów jakie ostatnio czytałem w świecie komputerowej rozrywki. „Kochani klienci zgadnijcie sobie brakujący znaczek. W naszej następnej grze zaoferujemy wam nową rozrywkę – sami napiszcie sobie patch. To nie takie trudne. Powodzenia !!!”

  6. voltar to ja wole nie myśleć co będzie później . btw. jedna kombinacja od A-Z i 0-9 to 36 cyfr . Gdyby nie podali 2 cyfr w serialu to ilość możliwych seriali wynosiła by 36×36 = 1 296 .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here