Przechodząc do omawiania rezultatów, jakie tym razem dostarczyły nam konsole, pragnę szczególną uwagę zwrócić na handhelda Sony, który zanotował 660% wzrost zainteresowania w stosunku do ubiegłego notowania. Z półek zniknęło 156 tysięcy sztuk PSP, zgarniający przy tym prawie 69% japońskiego rynku, miażdżąc zarazem kiepsko wypadającego DSa , który na pół gwizdka znalazł 34 tysiące nowych nabywców. O ile przenośne maszynki przeżywają prawdziwy renesans, o tyle poczciwe „stacjonarki” mocno osłabły.

Wii nieprzerwanie stoi na najwyższym stopniu podium, drugie miejsce dla Xbox360, tuż za nim PS3 , które tym razem zakupiło 4800 obywateli KKW. Wszystkie ww. urządzenia zaliczają w tym tygodniu kilkuprocentowe spadki słupka sprzedaży, czekając zapewne na gorący okres świąteczny będący czasem szalonych zakupów jak i sprawdzianem dla samych producentów.

Tymczasem istotne zmiany obserwujemy w pierwszej dziesiątce najchętniej nabywanych przez Japończyków gier. Miejsce na piedestale należy dziś do Wii Music, które rozeszło się w 100-tysięcznym nakładzie, co jednak według złośliwych jest sporą porażką dla Nintendo odnoszącego ostatnio wyraźne sukcesy. Warto wspomnieć, iż cała seria tytułów wywodzących się spod znaku „Wii” należy do najlepiej sprzedających się na wyspach Kraju Wschodzącego Słońca.
Drugie miejsce tym razem przypada najnowszej odsłonie Pokemonów, które z zawrotną prędkością zbliżają się do przekroczenia 2-milionowego progu. Na podium stanęła także produkcja na PSP – Yusha no Kuse ni Namaiki da 2. Kolejne pozycje należą do Culdcept i Rhythm Heaven Gold na NDS. Macross Ace Frontier z pierwszego miejsca spadł na 7. Top 10 zamykają Wii Fit oraz Mario Kart Wii.

Premiery nadchodzącego tygodnia to m.in.: Bleach : Soul Carnival (PSP), Castlevania: Order of Ecclesia (NDS), NBA Live 09 (X360,PS3,PSP,PS2), Tenchu 4 (Wii).

Listę trzydziestu najlepiej sprzedających się gier znajdziecie tutaj.

Wyniki sprzedaż konsol – Japonia:

PSP: 156000
DS: 34000
Wii: 25000
PS2: 7800
360: 6000
PS3: 4800

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

  1. PSP tak dobrze schodzi bo piraty da się na nich odpalić, do tego można na niezłym ekranie obejrzeć film (chociaż tylko za tą opcję nikt by go nie kupił).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here