Dual Screen jak zwykle pokazał klasę i sprzedał się lepiej niż wszystkie pozostałe konsole razem wzięte (różnica na rzecz DS-a wyniosła około 10 tysięcy egzemplarzy). Na drugim miejscu, co również nie jest żadną niespodzianką, uplasowało się Wii, które zniknęło z półek sklepowych w liczbie sztuk niemal dwukrotnie wyższej, niż miało to miejsce w przypadku znajdującego się na trzeciej pozycji PlayStation Portable. Kolejne lokaty w sprzedaży, tuż za PSP, dostały się w udziale reszcie przedstawicieli znanej marki Sony.

Oto pełna lista wyników sprzedaży konsol w Japonii, w dniach 14-20 maja:
1. Nintendo DS Lite – 111,213 szt.
2. Wii – 52,193 szt.
3. PlayStation Portable – 27,505 szt.
4. PlayStation 2 – 10,881 szt.
5. PlayStation 3 – 8,659 szt.
6. Xbox 360 – 2,026 szt.
7. GameBoy Advance Micro – 428 szt.
8. GameBoy Advance SP – 330 szt.
9. Nintendo Gamecube – 276 szt.
10. GameBoy Advance – 33 szt.
11. Nintendo DS – 26 szt.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

4 KOMENTARZE

  1. GO GO GO Nintendo 😀 I niech mi tu nikt nie psize ze to wina braku gier na PS3. . . sony poprostu nie powinno wypuszczac konsoli na rynek jesli nie mają gier na nią. Ps2 odniosło w Japonii wiekli sukces tak jak na całym świecie i ps3 tez mogło ale raczej sie od tego oddala. . . Moze za rok bedzie wiecej tytułów na konsole sony, ale za rok Wii będzie już liderem nie do pobicia.

  2. Wii juz jest japonskim liderem nie do pobicia, przynajmniej w kwestii konsol stacjonarnych. Nintendo w Kraju Kwitnacej Wisni to marka cholernie mocna. Mocniejsza niz Microsoft i Sony razem wziete (co zreszta doskonale pokazaly chartsy), a jeszcze teraz, kiedy na PS3 brakuje gier, a na Wii jest hype, to Ninny po prostu masakruje konkurencje ;]

  3. Mocny żart:]!Wii jakoś mnie nie ciągnie- oprócz Super Paper Mario i Red Steel (nie narzekam na tę grę) nie ma na niej żadnej gry, która skupiłaby moja uwagę na dłuższą chwilę, jeżeli zaś chodzi o NDS to ta konsola strasznie mi się podoba- styl, jakość i przystępność gier na tego handhelda jest bardzo zadowalająca. PSP traktuję jako świetny i multimedialny sprzęt np. do oglądania filmów, a NDS jako świetną konsolkę do grania!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here