Już podstawowa wersja trzeciej części znanej serii RPG-ów Gothic znalazła sobie tylu wrogów, co i fanów. A to komuś system walki do gustu nie przypadł, ktoś inny skarżył się, że wieje nudą, a już najwięcej ludzi beształo twórców za sporą ilość błędów, znacznie utrudniających rozgrywkę.

Mimo nie najlepszej prasy jaką miał trzeci Gothic, spora rzesza fanów sagi postanowiła przy niej zostać i z wypiekami na twarzach wyczekiwać dodatku, zatytułowanego Forsaken Gods. Niestety, twórcy nie popisali się również i tym razem. Sytuacja okazała się o tyle kiepska, że rozszerzenie do G3 już w tej chwili ratowane jest łatkami i zapowiadane są dalsze działania w kierunku doprowadzenia Forsaken Gods do stanu używalności

.

JoWood, wydawca gry, poczuło się zobligowane do przeproszenia graczy za tak tragiczną pomyłkę, jaką okazało się być FG. JoWood Productions pragnie przeprosić fanów za wydanie niesatysfakcjonującej gry. czytamy na oficjalnym forum JW. Niestety, z różnych powodów nie było dla nas możliwe wydanie gry, która w pełni by was satysfakcjonowała. Gra została wydana w tym roku, bo tego pragnęliśmy my oraz fani. JoWood i Trine pracowały pod dużą presją i by poprawić pewne błędy, wydaliśmy grę razem z łatką, w nadziei na uczynienie jej lepszą.

Głos w całej sprawie zabrał również Michael Kairat z JoWood, by zapewnić, że podobna historia z czwartym Gothiciem już na pewno się nie przydarzy. Razem ze Spellbound zrobimy wczesne beta-testy dla Arcania: A Gothic Tale, by mieć pewność, że pomyłki z przeszłości się nie powtórzą. JoWood przyznaje się do błędu i więcej go nie popełni. zapowiedział pan Kairat. Nie to, że mu nie wierzymy, ale na pewno do czwartej odsłony popularnej serii podejdziemy z pewnym dystansem.

Nasz redaktor już od dobrych kilku dni ma możliwość grania w dodatek Zmierzch Bogów. Zadaliśmy naszemu redaktorowi kilka szybkich pytań dotyczących dodatku do trzeciego Gothica:

Od jakiegoś czasu bawisz się dodatkiem – co ci się w nim do tej pory spodobało najbardziej?

W Gothic 3: Zmierzch Bogów (PL) bawię się od kilku dobrych dni, a konkretnie od ubiegłego piątku. Weekend spędziłem razem z Bezimiennym. Co spodobało mi się najbardziej? Przede wszystkim TO JEST porządny, „staroszkolny” dodatek, który zapewnia wiele godzin dobrej zabawy.

Czy widać różnicę w oprawie audio/wideo między Gothiciem 3 i Zmierzchem Bogów czy też są to praktycznie te same gry?

Różnice w stosunku do Gothic 3 są… minimalne. Bądźmy szczerzy seria „G” nigdy nie była wizualnie wyuzdana.

Czy udało ci się zdobyć już jakieś ciekawe przedmioty/artefakty – z czym rzucasz się na potwory?

a) rzucam się do ucieczkib) rzucam się na nie z toporem albo innym kawałkiem żelastwac) rzucam potężne zaklęcia (powiedz jakie)

Czy rzucam się do ucieczki? Zawsze i wszędzie! No, ale czasem to nie skutkuje. Powiem oględnie, że na wrogów rzucam się z żelastwem – nie lubię sobie komplikować życia. Czy zdobyłem jakieś fajne przedmioty? Powiem tak – jestem fanem gier spod znaku Dungeons&Dragons tym samym seria Gothic nigdy i niczym mnie nie zaskoczyła pod względem ekwipunku. W Gothicach zawsze zwracałem uwagę na fabułę, a nie na rozwój mojej postaci, albo to co nosi w „plecaku”.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

7 KOMENTARZE

  1. Co to za pytanie retoryzne w tej ankiecie? Wiadomo, ze G3 mial mase bledow. Ale dalo sie z nimi jakos zyc. Zreszta teraz malo ktora gra jest super stabilna, szczegolnie gdy jej swiat jest mocniej rozbudowany. Widac, ze terminy wszystkich gonia.

  2. A już myślałem, że ten dodatek coś zmieni w powiedzmy sobie szczerze, nieudanej kontynuacji świetnego tytułu, a tu masz ci los znowu słyszę, że zabugowana, a w dodatku tak, że aż twórcy przepraszają. . . Ale jednak chyba zagram, choćby żeby sobie to wyobrazić 🙂

    • Czyżby to była mowa o grze która jest na tłem strony valhalli? ;]

      Nie rozumiem takich dwuznacznych komentarzy. To tak jakbyś przybył z wymiaru X gdzie reklam w ogóle nie ma

  3. Jak milutko:) Szkoda, że nie przeprosili za potwora, którego stworzyli, czyli podstawkę G3 (oceny pokroju 4 mówią same za siebie).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here