Serwis MaxConsole donosi, iż prace nad kablem HDMI przystosowanym do użycia w Xboxach 360 (modele Core i Premium) jest już prawie gotowy. Mniej więcej za miesiąc do sklepów trafią pierwsze tego typu kable. Pozwolą one uzyskać rozdzielczość 1080p na „zwykłych”, białych konsolach Microsoftu. Producentem tych przewodów będzie firma XCM. W tej chwili nie znamy jeszcze ich przybliżonej ceny. Kiedy dowiemy się czegoś więcej na ten temat napiszemy o tym na łamach Valhalli.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

13 KOMENTARZE

  • +kolejne koszta aby „wpełni cieszyć sie”. . . po napędzie HD. . . pieniędzy im mało? :/ M$. . .

   Co tak placzesz, nikt nie kaze ci kupowac. A ja dzieki temu bede mogl miec 1080p bez kupowania ELite. To takie zle wg Ciebie?

 1. nie rozumie dlaczego odrazu nie wypuscili tego przewodu hdmi lub portu odrazu tylko teraz znowy cyckaja z nas kase ale trudno trzeba bedzie kupic.

 2. Bo czują, że to co mają może okazać się za słabe na PS3 ;PI przy okazji wydusić trochę grosza ze swoich fanów. . . brakuje im standardu. . . nie wiedzą na co się zdecydować. . . 2 wersje konsoli na starcie [next]–> Elite [next]–> HD, czas pokaże co jeszcze. . . Polityka M$ jest coraz bardziej chamska. . . Sony, Sony brakuje tylko gier :D. . .

  • Bo czują, że to co mają może okazać się za słabe na PS3 ;PI przy okazji wydusić trochę grosza ze swoich fanów. . .

   E. . . chyba mylisz firmy – producent kabla nie jest w żaden sposób powiązany z M$. A to, że ma pomysł i chce ten pomysł sprzedać? Popatrz na intecoolera do X360 – pomysł i wykonanie OK – działa bez zarzutu i sprzedaje sie jak bułeczki. . .

   2. Firma XCM robi zewnętrzny konwerter HDMI, czyli sygnał z XBOX wyprowadzony jest analogowo na zewnątrz, po czym zostaje zakodowany do cyfrowego HDMI. Opcja dwa pachnie trochę debilizmem, ale who knows?

   Tego się właśnie spodziewam. Z drugiej strony – M$ nigdy nie dał optycznego wyjścia w konsoli, a każdy kabel konkurencji nim właśnie się promuje. Pozostaje poczekać i zobaczyć jakież to cudo panowie wymyślili.

 3. Coś mi się wierzyć nie chce. HDMI to nie jest tylko kwestia kabla, to także dosyć skomplikowany system kodowania sygnały etc. Dziwna sprawa. . . Obawiam się, że są tylko 2 możliwe opcje:1. MS wbudował chipset do obsługi HDMI na płycie Xboxa, a teraz to tylko kwestia wyprowadzenia sygnału,2. Firma XCM robi zewnętrzny konwerter HDMI, czyli sygnał z XBOX wyprowadzony jest analogowo na zewnątrz, po czym zostaje zakodowany do cyfrowego HDMI. Opcja dwa pachnie trochę debilizmem, ale who knows? Nic mi nie wiadomo, żeby Xbox potrafił na swoje złącze A/V wyprowadzić cyfrowy sygnał. Ma ktoś jakieś informacje na ten temat?

 4. Sprawdziłem specyfikację jeszcze raz – wg mnie, nie ma żadnej technicznej możliwości na wyprowadzenie sygnału HDMI w starym Xbox 360. Inaczej mówiąc – news jest plotką, albo mówimy tu o zewnętrznym konwerterze (będzie drogi), które de facto nic nie robi. Już lepiej bezpośrednio wpiąć analogowe HD.

 5. Sam news nie jest plotką Adamie. Kabel na pewno będzie i będzie to kabel HDMI. O samych bebechach Xboxa czy o konwertowaniu sygnału nie będę się jednak wypowiadał gdyż ekspertem w tych dziedzinach nie jestem.

 6. Jezeli dobrze rozumiem to kabel przyda sie jedynie do filmow hd bo przeciez gry i tak robione sa pod 720p. Jezeli sie myle to poprawcie 🙂

 7. Wcale nie płaczę, tylko śmieszne jest, że za wszystko inne zapłacisz kartą mastercard. . . U konkurencji nic nie musisz dopłacać aby cieszyć się w pełni. . . M$ ma tanią konsolę do której należy dokupywać akcesoria (jeśli chce się mieć „full wypas”). . . i tu jest cały wic! kolego michale. . .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here