INFORMACJA PRASOWA

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA), Electronic Arts oraz Sony Computer Entertainment Europe (SCEE) ogłaszają rozpoczęcie nowego sezonu FIFA Interactive World Cup 2009 (FIWC). Jest to jedyny oficjalny turniej międzynarodowy, przeznaczony dla fanów wirtualnych gier futbolowych odbywający się pod auspicjami FIFA.

Piąty z kolei sezon FIWC rozpocznie się tuż po premierze FIFA 09, zapowiadanej na 3 października. Pierwsze zawody kwalifikacyjne odbędą się 25 października w Nowej Zelandii. Rywalizacja w ramach 19 turniejów eliminacyjnych organizowanych na całym świecie odbywać się będzie na PLAYSTATION 3. Oprócz Polski na liście turniejowej figurują między innymi: Australia, Brazylia, Francja, Czechy, Nowa Zelandia, Republika Południowej Afryki, Włochy oraz USA. Ponadto, o 13 miejsc w Wielkim Finale FIWC 2009 gracze będą również walczyć na PLAYSTATION®Network. Zwycięzca finału, wyłoniony spośród 32 finalistów, zostanie nagrodzony tytułem Interaktywnego Mistrza Świata FIFA 2009 oraz otrzyma zaproszenie na galę wręczenia nagrody dla Piłkarza Roku FIFA, a także 20 000 dolarów oraz samochód Kia Soul. Po raz pierwszy w historii turnieju drugie i trzecie miejsce jest również premiowane nagrodą pieniężną.

– FIFA Interactive World Cup to turniej o niespotykanej wśród e-sportowych zmagań randze i jako jedyny jest zatwierdzony przez FIFA – powiedział Chuck Blazer z Komitetu Wykonawczego FIFA. – Przez ostatnie lata byłem świadkiem wielu widowiskowych rozgrywek. Nadchodzący sezon zapowiada się również ciekawie. Poszukiwania kolejnego mistrza FIWC 2009 rozpoczną się już niedługo.

W poprzednim sezonie FIWC 2008 gracze z całego świata brali udział w kwalifikacjach do ścisłego finału, grając w 20 turniejach krajowych, podczas gdy ponad 25 000 uczestników rywalizowało poprzez PLAYSTATION®Network.

Wielki Finał, zorganizowany w Berlinie, wyłonił zwycięzcę – Alfonso Ramosa z Hiszpanii. 12 stycznia 2009 weźmie on udział w gali wręczenia nagrody dla Piłkarza Roku FIFA w Zurychu, gdzie jego nazwisko będzie wymieniane obok największych futbolowych sław.

Przypominamy, że już teraz gracze mogą rozpocząć trening przed startem nowego sezonu FIWC 2009. W ramach PLAYSTATION®Network udostępniliśmy bowiem wersję demonstracyjną gry FIFA 09.

Więcej informacji na temat FIFA Interactive World Cup znajduje się na oficjalnej stronie www.fifa.com/fiwc oraz pod adresem www.ea.pl i www.pl.playstation.com.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here