Ostatnia, znaczna obniżka cen konsol Xbox 360 powinna zaniepokoić Sony. Tak przynajmniej twierdzi pan analityk Jesse Divnich z EEDAR (Electronic Entertainment Design and Research) – firmy zajmującej się badaniem rynku szeroko pojętej rozrywki elektronicznej. Według Divnicha, który w środę wypowiadał się dla magazynu EDGE, gorący okres przedświąteczny zostanie zdominowany przez Xboksa 360. Oprócz niższej ceny na wybór konsumenta wpłynąć mają również lepsze tytuły – analityk wymienia przede wszystkim Fable 2 i drugą odsłonę Gears of War. Tej ostatniej produkcji Sony może przeciwstawić jedynie Resistance 2, który nie jest tak „mocną” marką jak GoW. Według EEDAR producent Playstation 3 biorąc pod uwagę ostatnie posunięcia Microsoftu powinien zrewidować swoją twardą postawę i obniżyć ceny swojej konsoli. Jesse Divnich dodaje jednak, że nie wątpi w „długofalowy” sukces PS3, ale ma powody sądzić, że brak obniżek wiąże się z tym, iż… Sony nie jest w stanie dostarczyć na rynek większej ilości konsol. Mówiąc w wielkim skrócie – rok 2008 należeć będzie do Xboksa 360.

Warto także dodać, że wymienione wyżej obniżki cen Xboksa 360 nie obejmą najprawdopodobniej Europy. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Dla Microsoftu liczy się przede wszystkim rynek amerykański.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

6 KOMENTARZE

  1. No to może za rok 😉 ale obydwie konsole mają słabe, no moze nie słabe ale mało tytułów. PS3 wystarczyłoby jakby wyszło kilka tytułów pokroju np God of War 3 i sytuacja byłaby inna. Ale nie wyjdzie i to jest problem. Tak tak będzie Lbp i Sackboy. A ja bym wolał GOW3 i Kratosa a nie jakąś grę której potęga jak na razie obrazuje się jedynie w potędze marketingu.

  2. no tak, wiedziałem, że do tego dojdzie – że kiedyś szał swiąt zacznie się od września zaraz po wakacjach . . . . zlitujcie się

    • no tak, wiedziałem, że do tego dojdzie – że kiedyś szał swiąt zacznie się od września zaraz po wakacjach . . . . zlitujcie się

      Bo wiesz analizy to się robi z wyprzedzeniem 😉 A analityk rozsądnie gada jak na analityka 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here