Twórca serii Metal Gear Solid potwierdził, że PlayStation 3 nie sprosta jego wymaganiom. Kolejna informacja o słabych osiągach konsoli Sony budzi coraz większe obawy.

Raph Koster może i nie jest Sidem Meierem czy Gabem Newellem, ale w świecie gier MMORPG to nazwisko jest znane. Ów sympatyczny człowiek ma na swoim koncie kilka książek dotyczących tworzenia gier, a w szczególności właśnie sieciowych erpegów. Podchodzi on do projektowania bardzo systematycznie, tworzy teorie na temat tego, co ludzie lubią, a czego nie i opracował nawet teorię tego, kiedy gra MMORPG wyczerpała już swe możliwości i nie ma sensu dalej jej rozwijać.

Do tej pory Raph pracował dla Sony Online Entertainment i podpowiadał projektantom m.in EverQuesta czy Star Wars Galaxies, jak powinny kształtować się światy tych sieciówek. Z jego usług korzystały też inne firmy, ale Sony na pewno najbardziej chwaliło sobie współpracę z Kosterem. Dziś dowiedzieliśmy się, że Raph odchodzi z SOE, ponieważ – jak sam się wyraził – jego aktualne zainteresowania nie są zbieżne ze strategicznymi celami Sony. To spory cios dla SOE, szczególnie, że ostatnio do firmy Webzen America odeszła też wicedyrektor d/s rozwoju firmy – Cindy Armstrong. Czyżby SOE nie było już tak atrakcyjnym miejscem do pracy jak kiedyś?

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułChampman gotowy
Następny artykułSaga Mysta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here