Według oficjalnych informacji napływających ze studia tworzącego grę w Wiedźminie nie pojawi się żaden znany aktor. Twórcy zdecydowali się na poszukiwanie nowego charyzmatycznego głosu. Już przy okazji doboru aktora do rosyjskojęzycznej wersji pojawiło się wiele spekulacji odnośnie tego, kogo usłyszymy w naszej rodzimej odsłonie gry. W licznych dyskusjach najczęściej padało nazwisko Żebrowskiego jednakże CD Projekt RED zrezygnował ze znanych aktorów na rzecz nieznanego, lecz charyzmatycznego głosu.

Po długich dyskusjach dotyczących wyboru głosu Geralta (jak i innych postaci) podjęliśmy jednogłośną decyzję, że rezygnujemy z tzw. znanych nazwisk. Dlaczego? Po prostu stwierdziliśmy, że Geralt jest bohaterem tak unikatowym, iż nie chcemy by kojarzył się z jakimkolwiek aktorem czy inną postacią medialną. Ustaliliśmy, że chcemy się skupić na poszukiwaniu charyzmatycznego głosu, który samym swoim brzmieniem przykuwałby uwagę graczy. Zresztą, szczególnie w Polsce, „Wiedźmin” jest marką tak popularną, a Geralt bohaterem tak znanym i lubianym, że nie ma potrzeby „podpierać” go czyjąś znaną twarzą i głosem. Już niedługo zaprezentujemy sample głosu Geralta i jesteśmy przekonani, że spodobają się one graczom. Zresztą, o ile wiemy, większość z nich uznała nasz wybór za dobry” powiedział specjalista od PR Łukasz Mach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

  1. Swietne posuniecie. . bardzo dobrze, ze zrezygnowano z tych „znanych”. Czekam na sample 🙂 Imo glos powinien byc w stylu naratora z Diablo (w wersji angielskiej ma sie rozumiec).

  2. Jeśli będzie pasował do postaci i nie będzie nijaki to czemu nie. Ale nie można mówic że znany głos jest zły. Oni maja wykształcenie w tym kierunku i zawsze bedą dobrze podkładac głosy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here