Kurayami po japońsku znaczy „mrok”, „ciemność”. I to ona będzie grała pierwsze skrzypce w nowym dziele Sudy 51, którego znamy chociażby z No More Heroes. Jego świeża produkcja to przedstawicielka gatunku action/adventure, w którą najprawdopodobniej zagramy tylko na Playstation 3. W tej chwili (jak zwykle) nie możemy jeszcze napisać zbyt wiele na jej temat. To, co już wiemy bardzo nas jednak zaciekawiło.

Inspiracją dla Kurayami jest twórczość Franza Kafki. Postać prowadzona przez nas w grze trafia do niewielkiego miasteczka, z którego nie potrafi się wydostać. Jej jedynym „uzbrojeniem” jest pochodnia służąca do przeganiania mroku i walki z potworami. Pomiędzy poszczególnymi starciami musimy zwiedzać miasteczko i przylegający do niego zamek, poznawać mieszkańców mieściny i ich sekrety, by dowiedzieć się czy i w jaki sposób możemy uciec nie tracąc przy okazji głowy. Przygnębiający nastrój, poczucie osamotnienia i strach wywoływać ma moc PS3 umożliwiająca stworzenie zaawansowanego systemu oświetlenia i specjalnych filtrów graficznych.

Brzmi to wszystko bardzo dobrze i już nie możemy się doczekać kolejnych wieści na temat tej produkcji. Oczywiście wrócimy do niej kiedy tylko dowiemy się czegoś ciekawego. Wypatrujcie naszych newsów i nie zapomnijcie o galerii, która za chwilę pojawi się obok tej wiadomości. Znajdziecie w niej grafiki (opublikowane przez serwis jeuxfrance.com) na których artyści pokazują jak wyobrażają sobie wygląd Kurayami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

  1. Nad interpretacją „Zamku” biedzili i Camus i Sartre, a teraz przyjdzie Japończyk od gierek i zbezcześci dzieło Kafki. Pewne rzeczy nie powinno się rzucać jak w tym powiedzeniu: perły przed wieprze. A jak się ktoś na mnie chce oburzyć za „japończyka od gierek” to niech się oburza bo na mnie nie robi wrażenia ten giercowy plagiator Tarantino. Prawda jest taka, że komuś się w dupie przewróciło po prostu. Teraz czekam na skradankowego Moby Dicka w interpretacji „mistrza” Kojimy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here