Dzień przed konferencją prasową Sony, Microsoft zadał japońskiej firmie bardzo potężny cios. Otóż okazało się, iż Final Fantasy XIII, po trzech latach od pierwszej zapowiedzi, oficjalnie przestał być pozycją na wyłączność dla PlayStation 3. Wiele osób pod wpływem impulsu zdążyło już ogłosić rychły upadek konsoli z Tokio rodem – o tym oczywiście nie może być mowy, ale nie ulega wątpliwości, iż aby wypluć z ust gorzki smak porażki Sony stanęło przed koniecznością wyciągnięcia z rękawa kilku asów. Czy je mieli? Odpowiedź na to pytanie kryje się w poniższym tekście.

Impreza LAN4Fun 8 przeszła do historii. Wszystkie turnieje zostały rozegrane, nagrody zaś rozdane. Nadszedł czas na podsumowanie warszawskiego LAN Party.

Zainteresowanie ze strony graczy sprawiło, że w miniony weekend mieliśmy przyjemność uczestniczyć w ósmej edycji zapoczątkowanej w 2003 roku imprezy LAN4Fun 8. Było to wielkie wyzwanie dla organizatorów. Uzyskanie przychylności sponsorów, kwestie techniczne i logistyka spoczęły na barkach jedenastoosobowego grona organizatorów, na czele którego stanął Zbyszek Wasilewski.

Spis treści

3.01.2007

Godzina zero – gracze sukcesywnie przybywają ze swoimi komputerami na miejsce imprezy. Wszyscy uczestnicy byli formalnie rejestrowani. Należy przyznać, że pod względem bezpieczeństwa organizatorzy zadbali o najdrobniejsze szczegóły. Następnie zajęcie stosownego stanowiska, konfiguracja sprzętu i pierwsze testowe gry ze znajomymi. W auli PWBSiA przygotowano dokładnie 160 stanowisk. W rezultacie zjawiło się 93 graczy oraz 8 gości.

Ekipa dała z siebie 120% mocy, żeby było wszystko cacy

Zielone światło

Około godziny 16 ruszyły turnieje w WarCrafta, Quake'a 3, America's Army oraz Counter Strikea 1.6. W stosunkowo krótkim czasie na auli stworzyła się typowa e-sportowa atmosfera. Powietrze przeszywały okazjonalne okrzyki radości i jęki goryczy porażki. W międzyczasie ludzie nawiązywali nowe znajomości i wymieniali kontakty. Eliminacje trwały do momentu, w którym gracze odczuli fizyczne i psychiczne zmęczenie. Krótka drzemka i kęs pizzy szybko postawił ich na nogi.

4.01.2007

Następnego dnia organizatorzy postanowili ożywić wycięczone organizmy licznymi konkursami. Jednym z nich był ClickWars, w którym zawodnicy musieli w ciągu 30 sekund klikać myszką. Zwyciężał najszybszy „klikacz”. Konkurs wbrew pozorom nie był taki prosty. Kolejną atrakcją były tak zwane Orienty, w któych liczyła się spostrzegawczość i wiedza graczy. Musieli oni odpowiedzieć na zadane pytanie i odgadnąć zdeformowany obraz.

Wiedźmin!

Podstawowy element wyposażenia sali – pizza!

Przezentacja Wiedźmina to główna niespodzianka i zapewne znacząca atrakcja imprezy. Gra została zaprezentowana przez byłego organizatora imprezy, obecnie zaś współautora gry Wiedźmin, Tomasza Gopa. Pokaz składał się z demonstracji poszczególnych edycji L4F, po której Tomek opowiedział o nadchodzącym hicie, prezentując przy okazji kilka szkiców oraz oficjalny zwiastun gry. W późniejszym etapie imprezy w Orientach można było wygrać Wiedźmińskie koszulki.

Finały

Po szeregu zaciętych spotkań rozegrane zostały finały rozgrywek turniejowych. W międzyczasie pozostali gracze rywalizowali w pozaturniejowe gry, jak GTA 2 i Pro Evolution Soccer. Telewizja internetowa Headshot zapewniła dwie taneczne maty i relację z całej imprezy. LAN4Fun dobiegł końca ok. godziny 19.

Warto było?

LAN4Fun jest jedną z nielicznych imprez „LAN party” w Polsce. Wszystko zostało rzetelnie przygotowane od strony organizacyjnej. E-sportowa rywalizacja ukoronowana została niezłymi nagrodami.

Dwa dni grania wpływają na psychikę

Po imprezie Zbyszek Wasilewski powiedział, że „LAN się udała. Ekipa dała z siebie 120% mocy żeby było wszystko cacy, jednak czasami dopadały nas małe problemy techniczne, z którymi sobie radziliśmy. Śmiało też mogę powiedzieć, że byłem mile zaskoczony nastawieniem uczestników do nowej ekipy L4F – dogadywaliśmy się wyśmienicie”.

My ze swojej strony podzielamy zdanie organizatora i czekamy na kolejną edycję LAN4Fun, która odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia bieżącego roku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here