LucasArts, Electronic Arts i BioWare ujawnili nową grę z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Od kilku miesięcy krążyły wieści o kolejnej, trzeciej odsłonie Knights of the Old Republic. Fanów serii zaniepokoił fakt, że zapowiedziany projekt będzie MMORPGiem. Twórcy twierdzili, że ich nowa gra ma rzucić rękawicę Blizzardowi oraz zarabiającemu worki zielonych banknotów World of Warcraft. Teraz wiemy, że produkcję ze studia BioWare zatytułowano Star Wars: The Old Republic i z „Rycerzami starej Republiki” jest związany dość luźno. Panowie z „B” umieścili fabułę swojej gry trzysta lat po wydarzeniach znanych z KotOR, a więc w okresie który jest w uniwersum SW raczej mało znany. Według twórców daje to ogromny wachlarz możliwości i pozwala w twórczy sposób rozbudować wizję ogromnego uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Star Wars: The Old Republic skupić się ma bardziej niż inne gry MMO na rozwoju postaci i fabule. Gracz będzie mógł wcielić się w rycerzy Jedi, mrocznego Sitha i wiele innych klas postaci znanych z Gwiezdnych Wojen. BioWare obiecuje, że podczas zabawy duży wpływ na wybór między ciemną, a jasną stroną Mocy będzie miała historia naszej postaci. Na razie nie ujawniono więcej szczegółów dotyczących samej rozgrywki i mechaniki. Wiemy natomiast, że SW:TOR ma być „bardzo dostępny”, a więc będą się w niego mogli bawić zarówno „hardkorowi” jak i „casualowi” gracze. Nie wykluczono też wersji na konsole – choć na razie tytuł ten zapowiedziano jedynie na platformę PC. Pod tym adresem znajduje się oficjalna strona nowego MMO Star Wars. Zapraszamy także do pierwszej galerii Star Wars: The Old Republic.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

11 KOMENTARZE

  1. Jak wyjdzie na Xbox’a to chętnie sprawdzę, ciągle cierpliwie czekam na Conan’a i czasem śnię o zapowiedzi Wiedźmina w wersji na Xbox 360 . .

  2. będą się w niego mogli bawić zarówno „hardkorowi” jak i „casualowi” gracze. Do tego momentu byłem hepi bo przynajmniej KOTORA 3 być może w odległej przyszłości ujrzymy potem przeczytałem o dostępności i końcową cegłą w łeb była galeria. Obejrzyjcie dokładnie te concept arty i screeny z gry. Grafika jak z tego szmatławego serialu animowanego Star Warsy. Środkowy paluszek dla LucasArts

  3. ja tam jestem zadowolony, oczywiście mam nadzieję, że bedzie to coś na kształt sw galaxies pre-cu, a przynajmniej zbliżone grywalnością. . . jeśli nie to trudno, dalej będe czekał na true starwars mmo :)co do grafiki, rzeczywiście jest troszeczkę przerysowana i kreskówkowa, ale bez przesady – nie jest tak tragiczniepoza tym nie wiem dlaczego rozpaczacie nad dostępnością dla casuali, przecież nie wszytsko musi być pro, skomplikowane i trudne, zresztą napewno bedą jakieś elementy dla zapaleńców, nie róbcie od razu, z tej gry sw-sims-online, ale póki nie ma żadnego konkretnego infa to tylko można dywagować i narzekać bez sensu, ja bym poczekał ze wszystkim na jakieś otwarte beta testy. . . tak sobie teraz pomyślałem, że z tym całym podziałem na kasual i hardkor, to chyba jakiś syndrom elity – podświadoma obawa, że jak coś będzie dla wszystkich to nie będzie już tylko nasze i cool. . .

  4. Sam pomysł jest dosyć ciekawy, ja tam chętnie bym zagrał w SW jako typ MMORPG . Chociaż . . . tak jakoś nie wyobrażam sobie ale . . . i wiele innych klas postaci znanych z Gwiezdnych Wojen Tutaj też nie mam do tego wyobraźni – Wookie biegający z mieczem świetlnym ? Z tego co tutaj napisano gra będzie ciekawa choć sprawdzimy jakie to będzie naprawde 🙂

  5. Styl graficzny no no no! SW dla mnie zdechło razem z episode 1. Ciekawe czy będą w grze reklamy Pepsi? Gungani będą? Przecież muszą być bo się dzieci cieszyć nie będą!

  6. Szczerze mowiac wolalbym Star Wars Glaxies 2, a Kotora tradycyjnie jako single player. No ale coz, nie mozna miec wszystkiego. Grafika troszke cukierkowa. . .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here