Dekadę temu na targach MacWorld Steve Jobs zaprezentował nową grę na Macintosha. Tytułem tym było słynne Halo od Bungie. Niestety Apple nie doceniło roli gier wideo i Masterchief ostatecznie trafił pod skrzydła Microsoftu zapewniając dzięki dwóm odsłonom sukces pierwszemu Xboksowi. Trójka na X360 również należy do awangardy tytułów na konsolę giganta z Redmond. Dlaczego o tym piszemy? Ponieważ serwis Kotaku odkopał (chyba wakacyjna posucha) materiał wideo nagrany niemal równo dekadę temu, 21 lipca 1999 roku na wspomnianych wyżej targach MacWorld. Zobaczcie jak mógł wyglądać Halo na Maca. Oczywiście w dwa lata po konsolowej premierze pojawiła się wersja Halo: Combat Evolved na PC oraz Maca, ale wyobraźcie sobie co by było gdyby Jobs i Apple nie wypuściło Bungie spod swoich skrzydeł.

Studio Bungie miało już wtedy długą tradycję współpracy z Apple. To na Maca oraz konsolę Apple Bandai Pippin powstała trylogia FPS Marathon.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

  1. Jak mocno nie lubię Apple za ich drogie zabawki, tak dzisiaj dziękuję Steve. Gdyby nie Wy, nie mielibyśmy sukcesu klocuszka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here