Pod koniec ubiegłego roku pisaliśmy o długu, który ma do spłacenia firma Midway. W tej chwili należności twórców Mortal Kombat vs DC Universe czy choćby ciekawie się zapowiadającego The Wheelman wobec posiadaczy ich obligacji wynoszą 150 milionów dolarów. Co gorsza, kondycja finansowa firmy nie pozwala jej na zgromadzenie tak dużych środków.

Na szczęście Midway udało się dojść do porozumienia z wierzycielami. Na mocy tegoż, amerykański koncern w terminie, który upływa już 16 lutego, musi zwrócić połowę wspomnianej sumy. Resztę zaś odda w późniejszym okresie. 75 milionów „zielonych” to wciąż góra pieniędzy, ale taki manewr zdecydowanie zwiększa szanse Midway na utrzymanie się na rynku.

By zaoszczędzić środki, firma postanowiła zredukować liczbę etatów aż o 25%, także liczymy na to, iż takie „straty w ludziach” nie pójdą na marne i pozwolą znanej marce wyjść na prostą i ponownie świecić dawnym blaskiem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

  1. Byloby im latwiej uzbierac kase gdyby nie zkiepscili nowego MK. . . Ale nie, bo przeciez supermanowi nie wypada wyrwac lapy i okladac nimi go az padnie. . .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here