Shigeru Miyamoto, prawdziwa legenda branży gier, twórca między innymi Mario, Donkey Konga i wielu innych niezapomnianych tytułów odniósł się do krytyki, która obiegła Internet po konferencji Nintendo podczas targów E3 w Los Angeles. Co ciekawe większość głosów negatywnie oceniających występy pana Reginalda Fils-Aime i spółki to wierni i wieloletni fani wielkiego „N”. Co tak poruszyło graczy? Przede wszystkim zawiedli się, że praktycznie nic nie wspominano o kultowych tytułach z którymi od lat jest kojarzone Nintendo. Widocznie ubodło to nieco Shigeru Miyamoto, który na konferencji bawił się Wiilotem (udającym saksofon, a potem inne instrumenty) w grze Wii Music i oświadczył, że przynajmniej według filozofii Nintendo E3 nie jest już imprezą dla „hardkorowych” graczy. W wywiadzie udzielonym dziennikarzowi MSNBC Miyamoto powiedział, że E3 nie jest dobrym miejscem na prezentowanie znanych i lubianych przez fanów tytułów, a powinno być okazją na pokazanie szerszej publiczności nowych koncepcji. Dlatego też – dodał twórca Mariana – gracze mogli odnieść wrażenie, że zapomniano o słynnych seriach.

Według Shigeru Miyamoto jest to nieprawda, a Nintendo nadal w pocie czoła pracuje nad „hardkorowymi” grami na swoją platformę. Nie omieszkał też wspomnieć o Wii Music, którym jak widać jest zafascynowany (co można było zauważyć oglądając konferencję na E3). Miyamoto orzekł, że:…czuję, że w końcu tworzymy prawdziwą muzyczną grę zamiast rytmicznej.

No to może w takim razie połączyć przyjemne z pożytecznym i wszyscy będą zadowoleni? Mario Wii Fit? Może Zelda Sports? Ewentualnie minigierki z Samus Aran w jakimś drugim Wii Play?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

  1. Słyszałem że w wywiadzie dla pana „N,gai”(popularny growy reporter) Miyamoto oświadczył że hardcorowe gry będą pokazywać na TGS 08 także jeszcze nie ma co sprzedawać swojej konsoli i wymieniać jej na iksboks’a lub plejstejszyn.

  2. Oj Shiggy, Shiggy. Kogo Ty chcesz oszukac – graczy, czy samego siebie? Rok temu jakos nic nie przeszkadzalo w pokazaniu Metroida, SSBB i Mario Galaxy, choc konferencja tez byla mierna. Ale oczywiscie Miyamoto nie prezentowal zadnej z tych gier. On wolał wówczas lansować. . . Wii Fit ;/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here